Zamknij
REKLAMA

W międzychodzkim szpitalu oddział dla chorych na koronawirusa

12:47, 15.10.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Na oddziale pediatrycznym przygotowano łóżka dla 20 chorych na COVID-19/foto: archiwum WM
REKLAMA

Rośnie liczba osób zakażonych wirusem COVID-19. Dlatego w szpitalach przygotowywane są miejsca dla osób chorych. Od piątku także w szpitalu powiatowym w Międzychodzie będzie 20 miejsc dla zarażonych tym wirusem.

Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskeigo od piątku, 16 października, w szpitalu powiatowym w Międzychodzie będzie przygotowanych 20 miejsc dla osób zarażonych wirusem COVID-19. W związku z tym zamknięty zostaje oddział pediatryczny a dzieci, które będą musiały być hospitalizowane będą kierowane do szpitali m.in. w Drezdenku, Nowym Tomyślu i Szamotułach.

Dzisiaj trwają przygotowania do przyjęcia zarażonych pacjentów. Dlatego też z oddziału pediatrycznego wywieziono m.in. łożka dziecięce przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W przygotowaniu oddziału pomagają m.in. pracownicy Spółki Aqualift oraz strażacy.

Przy zachorowaniach na koronawirusa nie ma rejonizacji. Dlatego też na oddział w międzychodzkim szpitalu będą trafiać osoby z różnych miejscowości, a nie tylko z powiatu międzychodzkiego. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA