Zamknij

Bądź niezależny i oszczędzaj na energii elektrycznej

19:06, 15.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:52, 16.04.2021
Skomentuj Własna energia elektryczna to możliwe /foto:zeiloena-energia.com Własna energia elektryczna to możliwe /foto:zeiloena-energia.com

Energia elektryczna ze słońca - brzmi intrygująco? A jeżeli ta energia popłynie do Twojego domu? Tym bardziej ciekawe. A jest to możliwe dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Dzięki temu możesz mieć własny prąd. 
Jak działa fotowoltaika? Najważniejszym elementem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne. Aby wytworzyć odpowiednią ilość energii ogniwa łączy się w moduły fotowoltaiczne. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Grupa modułów zasilająca jeden falownik tworzy panel fotowoltaiczny. Natomiast elementem pozwalającym na zamontowanie paneli na budynku lub na gruncie jest konstrukcja wsporcza. Konstrukcja ta ma jednocześnie zapewnić stabilność całego układu.

Powstały w modułach prąd jest przekazywany do falownika. Z kolei zadaniem falownika jest przekształcenie go na prąd zmienny. I odpowiedni prąd dociera do gniazdka.  

Panele fotowoltaiczne mogą produkować energię nawet w pochmurny dzień. Warunkiem jest dobrze dobrana instalacja, której ilość wyprodukowanej energii elektrycznej będzie odpowiadała rocznemu zużyciu prądu a rachunki do firmy energetycznej mogą spaść do wysokości opłat stałych, czyli w praktyce nawet o 90%.

Jak ma wyglądać taka domowa mikroelektrownia? Wystarczy skontaktować się ze specjalistą firmy Solar-Poz , która oferuje kompleksowe rozwiązania i profesjonalne wsparcie na każdym etapie inwestycji. Dedykowany ekspert bezpłatnie pomoże w zakresie konsultacji technicznej, a także wyceni koszty montażu całej instalacji. W razie potrzeby pomoże także w zdobyciu preferencyjnego kredytu na zakup instalacji. 

Dla mieszkańców gminy Międzychód jest jeszcze dodatkowa możliwość finansowania. Trwa bowiem nabór wniosków o dofinansowanie na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Kwota dofinansowania to 50 % kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż 5 000 zł. Szczegóły dostępne TUTAJ 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%