Zamknij
REKLAMA

Premier chce odwołania Jarosława Gowina. Co z większością rządową?

18:29, 10.08.2021 | M.O.
Skomentuj
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jarosława Gowina. O dymisji ministra rozwoju, pracy i technologii poinformował rzecznik rządu. 

Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu. Do czasu powołania następcy resortem Gowina pokieruje Mateusz Morawiecki.

Co było powodem dymisji?

Oficjalnie wskazuje się na krytykę zmian zawartych w Polskim Ładzie. Chodzi również o zbyt wolne, zdaniem premiera, tempo prac na ułatwieniami dotyczącymi budowę domów bez pozwolenia. 

Rzecznik rządu dodawał, że to Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej.

Gowin od dłuższego czas krytykował rozwiązania zawarte przez Prawo i Sprawiedliwość w Polskim Ładzie. Jak twierdził propozycje podatkowe oznaczają przerzucenie kosztów na przedsiębiorców.

- Musimy być głosem nie tyle przedsiębiorców, co głosem ludzi przedsiębiorczych, aktywnych, ciężko pracujących, czyli całej tzw. klasy średniej - mówił Jarosław Gowin. 

Protestował także przeciwko zmianom dotyczącym składki zdrowotnej. 

Czy usunięcie niewygodnego wicepremiera z rządu wpłynie na wyjście Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy? Czy pociągnie za sobą kolejne dymisje? Tego jeszcze nie wiemy. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%