Zamknij
REKLAMA

Sprawdził się czarny scenariusz. Kierowcy mówią o horrendalnych cenach za OC!

17:26, 27.08.2021 | D.W.
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W lipcu spełnił się niekorzystny dla kierowców scenariusz. W siódmym miesiącu roku średni koszt OC wzrósł aż o 5% w porównaniu z czerwcem.

Takie informacje podają eksperci Ubea.pl, którzy przeanalizowali wzrost średniej wartości szkody likwidowanej z OC.

Och barometr OC powstaje co miesiąc na bazie ponad 100 000 rzeczywistych i anonimowych kalkulacji wykonywanych przez internautów. Z tych obliczeń wyciągana jest średnia składka OC oferowana online przez ubezpieczycieli współpracujących z porównywarką.

Później taka składka zostaje porównana do wyniku ze stycznia danego roku, który stanowi punkt odniesienia dla barometru.

Z ich obliczeń jednoznacznie wynika, że jeszcze w czerwcu składka OC wynosiła ok. 95% wyniku ze stycznia. Tymczasem w lipcu ceny ubezpieczeń poszybowały i osiągnęły poziom bardzo zbliżony do tego notowanego na początku roku.

Skąd takie wzrosty cen?

- Nagła lipcowa podwyżka była największą zmianą od dłuższego czasu. Jakie są przyczyny aż tak znaczącej podwyżki? Ma ona najprawdopodobniej związek z inflacją oraz wzrostem wartości szkód likwidowanych z OC 

- podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ubea informuje, że niestety, ale prognozy na najbliższe miesiące nie są zbyt optymistyczne dla kierowców. Ceny najprawdopodobniej jeszcze wzrosną. Eksperci podają, że może mieć to związek z tegorocznymi wakacjami. 

- Polacy przemierzyli wiele kilometrów samochodami, co przełożyło się niestety na wypadkowość na krajowych drogach. Większa liczba szkód może skłonić ubezpieczycieli do dalszych podwyżek OC - kończy Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%