Zamknij
REKLAMA

W Międzychodzie ruszyły przygotowania do Szlachetnej Paczki

22:49, 08.08.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj
Pierwsze tegoroczne spotkanie wolontariuszy Szlachetnej Paczki za nami/Foto:Dariusz Wawrzyniak

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

W czartek 8 sierpnia spotkali się wolontariusze Szlachetnej Paczki Powiatu Międzychodzkiego. Frekwencja dopisała. W tegorocznej edycji na pracę wolontariacką zdecydowało się 14 osób. Ewa, Natalia i Maciej zostali powitani przez "starych" wolontariuszy. Teraz czeka ich szkolenie. Natomiast weterani muszą zapoznać się ze zmianami, które weszły w tej edycji Szlachetnej Paczki. Ważnym elementem pracy wolontariuszy jest bowiem ochrona danych osobowych rodzin i darczyńców. Na spotkaniu ustalone zostały terminy szkoleń i następnego spotkania. Zatem 19.edycja Szlachetnej Paczki ruszyła pełną parą.

 Przygotowania ruszyły pełną parą/foto:D.Wawrzyniak

Teraz rozpoczyna się poszukiwanie rodzin, którym trzeba pomóc. Potem dotrą do nich wolontariusze i przeprowadzą wywiad, aby zweryfikować sytuację. I tak dalej. Finał, czyli tzw. weekend cudów, przewidziany jest na 7 i 8 grudnia 2019 roku. Jeżeli znacie rodziny z powiatu międzychodzkiego możecie zgłaszać je do programu.  Oczywiście każda rodzina musi wyrazić na to zgodę. Z pytaniami oraz wszelkimi informacjami można zwracać się do Lidera Szlachetnej Paczki na Powiat Międzychodzki Ryszrada Suleja. Wystarczy zadzwonić na numer telefonu 519 565 105.

REKLAMA
(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone