Zamknij
REKLAMA

O niższe ceny prądu przedsiębiorcy mogą ubiegać się do 29 lipca

10:01, 28.07.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Tylko do poniedziałku przedsięborcy mogą składać oświadczenia/foto:pixabay
REKLAMA

W poniedziałek, 29 lipca, upływa termin do którego wszyscy uprawnieni znowelizowaną tzw. ustawą o cenach prądu, mogą składać oświadczenia, dające możliwość obniżenia cen energii w drugim półroczu do poziomu z 2018 roku.

Już tylko do poniedziałku 29 lipca (do północy) przedsiębiorca ma czas, by złożyć oświadczenie o chęci korzystania z niższych stawek za energię elektryczną. Jeśli tego nie uczyni, będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają do 50 pracowników, a ich przychody nie przekraczają 10 mln euro będą mogli jednak po części odetchnąć z ulgą. Mogą uzyskać uprawnienia do ceny energii elektrycznej na poziomie z 30 czerwca 2018 roku w drugim półroczu 2019 r., jednak pod warunkiem złożenia „Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej”. 

Zgodnie  z obecną nowelizacją Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, oświadczenia o „spełnieniu przesłanek dla dalszego utrzymania cen energii na poziomie 2018 roku” mogą  złożyć następujące podmioty:

  • mikro i mali przedsiębiorcy,
  • szpitale,
  • jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i inne państwowe jednostki organizacyjne, nie posiadające osobowości prawnej.

Oświadczenie należy złożyć do poniedziałku (29 lipca) do końca dnia w formie pisemnej (oryginał) lub elektronicznej, opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Oświadczenia można także wysyłać pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze. W tej sytuacji będzie decydowała data nadania, czyli także 29 lipca.

Oświadczenie oraz instrukcja jak wypełniać znajduje się na stronie ministerstwa

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA