Zamknij
REKLAMA

O niższe ceny prądu przedsiębiorcy mogą ubiegać się do 29 lipca

10:01, 28.07.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Tylko do poniedziałku przedsięborcy mogą składać oświadczenia/foto:pixabay

W poniedziałek, 29 lipca, upływa termin do którego wszyscy uprawnieni znowelizowaną tzw. ustawą o cenach prądu, mogą składać oświadczenia, dające możliwość obniżenia cen energii w drugim półroczu do poziomu z 2018 roku.

Już tylko do poniedziałku 29 lipca (do północy) przedsiębiorca ma czas, by złożyć oświadczenie o chęci korzystania z niższych stawek za energię elektryczną. Jeśli tego nie uczyni, będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają do 50 pracowników, a ich przychody nie przekraczają 10 mln euro będą mogli jednak po części odetchnąć z ulgą. Mogą uzyskać uprawnienia do ceny energii elektrycznej na poziomie z 30 czerwca 2018 roku w drugim półroczu 2019 r., jednak pod warunkiem złożenia „Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej”. 

Zgodnie  z obecną nowelizacją Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, oświadczenia o „spełnieniu przesłanek dla dalszego utrzymania cen energii na poziomie 2018 roku” mogą  złożyć następujące podmioty:

  • mikro i mali przedsiębiorcy,
  • szpitale,
  • jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i inne państwowe jednostki organizacyjne, nie posiadające osobowości prawnej.

Oświadczenie należy złożyć do poniedziałku (29 lipca) do końca dnia w formie pisemnej (oryginał) lub elektronicznej, opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Oświadczenia można także wysyłać pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze. W tej sytuacji będzie decydowała data nadania, czyli także 29 lipca.

Oświadczenie oraz instrukcja jak wypełniać znajduje się na stronie ministerstwa

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone