Zamknij
REKLAMA

Powiat międzychodzki oszczepem stoi.Sukces lekkoatletów w Białymstoku

16:00, 07.08.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Zenon Wawrzyniak, Bogdan Królik i Ireneusz Nowak na Mistrzostwach/foto:Ryszard Wawrzyniak

Przepraszamy, że informujemy z takim opóźnieniem, ale dopiero się dowiedzieliśmy. Okazuje się, iż końcówka czerwca była udana dla lekkoatletów z powiatu międzychodzkiego. Leokkoatletyczna drużyna "Tulipan Team" wróciła w Mistrzostw w Białymstoku z 5 medalami. 

W Białymstoku na stadionie „Zwierzyniec” w dniach 29-30 czerwca 2019 r. odbyły się 29. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. W zawodach wzięło udział 443 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym z powiatu międzychodzkiego. Przypomnijmy, że Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki założony w 1990 r. jest stowarzyszeniem kultury fizycznej zrzeszającym sportowców weteranów lekkiej atletyki powyżej 35 roku życia. Systematycznie wzrasta liczba członków PZWLA i obecnie wynosi ponad 400 osób. Ponadto w różnych zawodach, szczególnie w konkurencjach poza stadionowych, bierze udział liczna, około tysięczna grupa sportowców niezrzeszona w PZWLA.

Do Białegostoku pojechało 4 mieszkańców powiatu międzychodzkiego trenujących w "Tulipan Team" w Chrzypsku Wielkim i odniosło wielki sukces. Panowie wrócili bowiem stamtąd z 5 medalami. Najlepszy w ekipie okazał się "srebrny" Bogdan, czyli Bogdan Królik. W kategorii 50+ zdobył 3 srebrne medale:

  • rzut oszczepem - 40,22 metry
  • pchnięcie kulą - 10,17 metrów
  • rzut dyskiem - 27,19 metrów.

Były dziesięcioboista Bogdan Królik wrócił z 3 medalami/foto:Ryszard Wawrzyniak

Jak widać Bogdan Królik jako były dziesięcioboista utrzymuje formę. I swoim doświadczeniem dzieli się z innymi.

Ze srebrnym medalem do Sierakowa wrócił także Zenon Wawrzyniak, który w kategorii 60+ rzucił oszczepem na odległość 39,89 metrów. Natomiast w kategorii 65+ brązowy medal rzutem na odległość 26,17 metrów zdobył także mieszkaniec Sierakowa Ireneusz Nowak. Był on szczególnie zadowolony ponieważ jest to jego pierwszy medal na mistrzostwach tej rangi. W ekipie był także kolejny sierakowianin Ryszard Wawrzyniak. W silnej grupie rocznika 70+ zajął 6 miejsce w rzucie oszczepem. Ryszard Wawrzyniak rzucił na odległość 31,13 metrów.

Medalowi oszczepnicy z Sierakowa Zenon Wawrzyniak i Ireneusz Nowak/foto:Ryszard Wawrzyniak:

Zespół "Tulipan Team" spotyka się na sobotnich treningach lekkoatletycznych na terenie Gospodarstwa Ogrodniczego Bogdana Królika w Chrzypsku Wielkim. Oczywiście, aby utrzymać formę zawodnicy dbają o tężyznę fizyczną także indywidualnie. Jeżeli ktoś chce dołączyć do nich może kontaktować się z Bogdanem Królikiem dzwoniąc na nr 601709506. 

A my całej "Tulipan Team" gratulujemy wyników oraz sprawności i siły. Życzmy sukcesów na kolejnych zawodach oraz powiększenia zespołu. Przy okazji zapraszamy mieszkańców powiatu międzychodzkiego do przesyłania informacji o swoich sukcesach. Jesteśmy po to, aby o tym pisać o tym. Należy się cieszyć z każdej pozytywnej informacji. 

REKLAMA
(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone