Zamknij
REKLAMA

Jutro o godz.12.00 starują zapisy na AQUAMAN Swimrun Międzychód

18:32, 02.02.2020 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Trasa AQUAMAN Swimrun Miedzychód w Krainie 100 Jezior jest bardzo urozmaicona/foto:orgnizator

Już jutro ( 3 lutego) o godz.12.00 zaczynają sie zapisy na AQUAMAN Swimrun Międzychód w Krainie 100 Jezior! Jedyne takie wydarzenie w Polsce. Przypomnijmy, że jest to wydarzenie, które zostanie przeprowadzone wspólnie przez Powiat Międzychodzki, Gminę Międzychód, Gminę Kwilcz, Stowarzyszenie Nowy Międzychód oraz Swimrun Polska.

Dotychczas zawody swimrunu były organizowane w parach i odbywało się to na Jezioraku i Solinie. Teraz nadszedł czas na zmagania indywidualne. I właśnie powiat międzychodzki będzie gospodarzem pierwszych tego typu zawodów w Polsce. Jutro zapisy a dzisiaj trochę informacji o trasie jaką będą mieli do pokonania zawodnicy.
Zacznijmy od najdłuższego dystansu – tu na uczestników czekać będzie 7 odcinków pływackich, najdłuższy 1050 metrów. Będzie to pływanie porównywalne do pływania na Solinie na najdłuższym dystansie! Dodatkowo dwa dość długie pływania o długości 750 metrów. Na tym dystansie procentowy udział pływania do całości wyścigu to 15,6%! Dla porównania Solina, dystans średni - 13,6%, 2/3 Jeziorak – 11,3%
Będą dwa dłuższe odcinki biegowe (6,5km i 6,9km), gdzie biegacze będą mogli odrobić straty. Trasa biegowa jest na pewno trochę cięższa niż na Jezioraku – pofałdowany teren, sporo leśnych ścieżek i fragmenty odcinków biegowych w kopnym piasku. Będą też szybkie odcinki na początku i końcu po promenadach.

Trasa jaką pokonają zawodnicy jest bardzo urozmaicona.

Rozłożenie sekcji pływackich i biegowych jest bardzo korzystne – krótkim odcinkom biegowym towarzyszą krótsze odcinki pływackie i odpowiednio dłuższym – dłuższe pływanie. Będzie czas żeby się schłodzić lub rozgrzać w zależności od pogody.

Jest to pierwsza edycja, więc organizator jeszcze może wnieść małe poprawki trasy, ale jest już pewne, że biuro zawodów i start zacznie się na stadionie w Międzychodzie. Trasa będzie wiodła przez jez. Miejskie, jez. Bielskie i jez. Młyńskie w Prusimu. 

Obserwujcie więc nasz portal a także organizatora TUTAJ

[ZT]946[/ZT]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone