Zamknij
REKLAMA

Karnawałowy Koncert z tańcem i muzyką filmową w tle

15:00, 10.02.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj
foto: H.Wojtaszek

W sobotę 9 lutego sala widowiskowa BPiCAK w Międzychodzie wypełniła się po brzegi chętnymi do spędzenia czasu w rytmie filmowej muzyki. 

W sobotnie popołudnie sala widowiskowa rozbrzmiewała filmową muzyką. Koncert z Tańcem i Muzyką Filmową w tle zorganizowany był przez Studio Tańca Stif i Orkiestrę Dętą Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego pod batutą Daniela Ebertowskiego. Motywem przewodnim była muzyka filmowa, chociaż pojawiły się też takie utwory jak „Thinking Out Loud” Eda Sheerana. Na scenie zaprezentowały się dwie grupy „Maluszków”- dziewczynek w wieku 4-7 lat, mażoretki występujące z orkiestrą,a solówki zatańczyła Adrianna Firlej. Podziwialiśmy również dorosłą grupę towarzyską i zespół „Famaster” ze SOSzW pod kierownictwem Dagmary Wiśniewskiej. 

Można śmiało powiedzieć, że koncert był wyjątkowym interdyscyplinarnym połączeniem wielu form współczesnej sztuki. Podczas koncertu, można było zobaczyć różnorodne formy i style tańca, projekcję multimedialną, która towarzyszyła każdemu wystąpieniu, do tego gra świateł, popis wokalny i utwory solowe z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Pojezierza. 

Dobór repertuaru był starannie przemyślany i przygotowywany przez nas od wielu miesięcy. W koncercie znalazły się takie filmowe hity jak: „Waltz no. 2” D. Shostakovicha, z filmu „Anna Karenina”, melodia z popularnego niegdyś polskiego serialu pt. „40 lat minęło”, „The Final Countdown” zespołu Europa czy utwór „Sway” z filmu „Shall we Dance”. Całości koncertu towarzyszyła znana filmowa fanfara „20th Fox Fanfare”. Przygotowanie takiego widowiska było ogromnym wyzwaniem dla mnie, jak i dla pomysłodawczyni koncertu, Pani Iwony Firlej ze Studia Tańca STIF - podsumowuje kapelmistrz Daniel Ebertowski 

Ten sobotni wieczór to była także okazja do wręczenie pamiątkowych pucharów i upominków przygotowanych przez sponsorów. Szczególne podziękowania otrzymał Kazimierz Lenarczyk. Ten wspaniały tubista po 55 latach przeszedł na muzyczną emeryturę. Gratulujemy i dziękujemy! 

Koncert uważamy za bardzo udany i mamy nadzieję, że dostarczył widzom wielu pozytywnych przeżyć artystycznych. Cieszy nas  tak duże zainteresowanie koncertem, o czym świadczyła licznie przybyła publiczność. Oznacza to, że międzychodzianie kochają taniec i cenią sobie muzykę na żywo. Jak widać tańczyć i grać można w każdym wieku, najważniejsze jest to, by mieć pasję. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które nas wspierały i  przyczyniły się do realizacji naszego przedsięwzięcia, a chętnych zapraszamy na zajęcia taneczne - mówi założycielka Studia Tańca STIF Iwona Firlej 

Jak wspomniała Iwona Firlej wieczór był udany a grać, tańczyć i śpiewać każdy może. Trzeba tylko chcieć, a możliwości są.

Nabór do naszej Orkiestry trwa nieustannie, dlatego korzystając z okazji, z całego serca zapraszam wszystkich, bez względu na wiek, aby dołączył do naszego zespołu. Dzięki temu, każdy może rozwijać swoją muzyczną pasję od podstaw, ale i na bardziej zaawansowanym poziomie - zaprasza Daniel Ebertowski

Czekamy na kolejny muzyczny wieczór.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

JadwigaJadwiga

1 0

Genialny koncert! BRAWO dla artystów i organizatorów 09:47, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolaKarola

2 0

Dziękujemy i czekamy na jeszcze :-) 17:48, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

1 0

Było co podziwiać! Gratuluję występującym i organizatorom. 14:29, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone