Zamknij
REKLAMA

Uważajcie w czasie nocnej jazdy ! Szczególnie na leśne spotkania

12:23, 18.05.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Tak wygląda samochód po spotkaniu ze zwierzyną/foto:KPP Międzychód
REKLAMA

Do groźnie wyglądajacego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę na drodze Góra - Kurnatowice.  Na szczęście osobom jadącym samochodem nic się nie stało.

Nocna jazda wymaga szczególnej uwagi. Przekonał się o tym kierowca samochodu osobowego na drodze Góra - Kurnatowice. Jadące tą trasą kobiety przed godz.23.00 nie spodziewały się spotkania ze zwierzyną leśną, a powinny mieć to na uwadze. Gdy doszło do zderzenia ze zwierzyną kierowca zjechał na pobocze, uderzył w leżący kamień i auto dachowało.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy drogami w rejonach leśnych i polnych szczególnie po zmroku. Wówczas zwierzyna leśna wychodzi na żer a przed wschodem z niego powraca. Przede wszystkim na takich drogach jedźmy wolnej, by móc w razie spotkania zwierzyny zareagować. Nie lekceważmy znaków ostrzegawczych „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b) - przypomina Przemysław Araszkiewicz z międzychodzkiej policji

W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. A jak wygląda samochód to każdy widzi. Dodajmy, że w sytuacji, gdy droga jest oznakowana "Uwaga dzikie zwierzęta" to nie możemy liczyć na odszkodowanie. Chyba, że z polisy AC.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA