Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Chrzypsko Wielkie doczekali się nowoczesnej hali sportowej

21:53, 30.09.2019 | K.S./D.W
REKLAMA
Skomentuj
Długo oczekiwana hala sportowa została otwarta/foto: Dariusz Wawrzyniak

Mieszkańcy Gminy Chrzypsko Wielkie w końcu się doczekali. W niedzielę 29 września o godz.14.00 uroczyście oddano do użytku halę sportową w Chrzypsku Wielkim.

Po prawie trzech latach budowy 29 września oficjalnie otwarta została hala sportowa przy Zespole Szkół w Chrzypsku Wielkim. Poprzednia sala, z której korzystali uczniowie, została zamieniona na 3 sale lekcyjne. Natomiast teraz zajęcia sportowe będą na pewno w komfortowych warunkach.

Nowa hala to obiekt wielofunkcyjny o wymiarach 22 m x 36 m. i wyposażony w boiska oraz sprzęt do gry w piłkę ręczną, siatkową, nożną oraz koszykówkę. Dzięki kotarze hala jest dzielona na dwie części, na których można jednocześnie przeprowadzać zajęcia lekcyjne. W budynku znajdują cztery szatnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, sala fitness oraz widownia na 112 miejsc. Nowy obiekt jest też wyposażony w innowacyjne odnawialne źródło energii, czyli gruntowe wymienniki ciepła. Przy okazji tej inwestycji zmodernizowano kotłownię dostarczajacą ciepło do hali oraz całej szkoły.
Koszt budowy tego nowoczesnego obiektu to 4 799 460 zł. Jednak budowa była możliwa dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z Ministerstwa Sportu i Turystyki . Była to kwota 3 173 300 zł. Natomiast wyposażenie hali sportowej ufundowała Grupa Cichy przeznaczając na to 100 000 zł. 

Jak wyglądało uroczyste otwarcie możecie zobaczyć w fotorelacji.

[WIDEO]271[/WIDEO]

(K.S./D.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone