Zamknij
REKLAMA

Ubezpiecznie kosztów leczenia psa już dostępne

17:43, 25.03.2021 | materiał reklamowy
Skomentuj Ubezpiecznie kosztów leczenia psa już dostępne/foto: bezpieczny.pl

Długo oczekiwany przez właścicieli psów produkt ubezpieczeniowy jest już dostępny. 23 lutego 2021 zostało wprowadzone do sprzedaży ubezpieczenie Generali “Z myślą o Twoim Psie”. Jest to pierwsze w Polsce niezależne ubezpieczenie kosztów leczenia czworonożnego przyjaciela. Bez względu czy jest chory czy ucierpiał w wyniku wypadku możesz iść do weterynarza i dostaniesz zwrot kosztów leczenia. 

Jaki pies może być ubezpieczony
Ubezpieczeniem można objąć każdego psa, który skończył 8 tygodni i nie skończył lat 8. Kilka ras ( np. dog niemiecki ) ma obniżony wiek do 5-6 lat. Jednak bez względu na wiek objęcia ubezpieczeniem pies jest chroniony aż do śmierci.
Chroniony jest pies nie tylko rasowy, ale również mieszkaniec. Ważne, aby miał wszczepiony CHIP, czyli miniaturowy mikroprocesor z 15 cyfrowym numerem identyfikującym. A dodatkowo musi mieć wykonane obowiązkowe szczepienia:

 • nosówka
 • parwowiroza
 • wścieklizna
 • zakaźne zapalenie wątroby (choroba Rubartha)
 • zapalenie tchawicy i oskrzeli (kaszel kenelowy)

Jakie świadczenia obejmuje polisa
Polisa obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz choroby rozpoznane i zdiagnozowane w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej oraz związane z nimi badania, operacje, zabiegi, jedzenie specjalistyczne podawane w trakcie hospitalizacji, lekarstwa oraz chemioterapię.

Jest to jedyna polisa gwarantująca tak szeroki zakres pomocy i zwrot:

 • kosztów leczenia powstałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
 • kosztów leczenia powstałych w wyniku choroby;
 • kosztów eutanazji;
 • kosztów kremacji zbiorowej.

Sumy ubezpieczenia kosztów leczenia
Koszty leczenia psa są pokrywane w całości do sumy 2 000 zł rocznie. Powyżej tej kwoty Generali zawsze pokrywa 90% lub 70% kosztów w zależności od wybranego przez Klienta wariantu. Oznacza to, że udział własny Klienta w kosztach leczenia powyżej 2000 zł rocznie wynosi 10% lub 30%. 
Zawierając umowę właściciel psa decyduje o wysokości sumy. Do wyboru są trzy warianty: 5.000 zł, 20.000 zł i 50.000 zł a wysokość składki uzależniona jest od rasy, wieku i wagi psa. Dodajmy jedynie, że wzrost składki pomiędzy SU 5.000 a 50.000 jest nieznaczny.

Umowy dodatkowe
W ramach umowy głównej są też do wyboru dwie opcje dodatkowe:

 • odpowiedzialność cywilna właściciela psa
 • ubezpieczenie śmierci psa

Odpowiedzialność cywilna właściciela psa
Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna właściciela psa za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim przez psa. Ważnym wyróżnikiem propozycji Generali jest to, że za osoby objęte ubezpieczeniem, czyli chronionymi za szkody wyrządzone przez psa, uważa się poza właścicielem psa także:

 • osoby bliskie, które prowadzą lub pozostają z Ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym
 • osoby fizyczne, którym Ubezpieczający przekazał pieczę nad psem

Co obejmuje polisa OC
Ochrona jest o wiele większa niż w zwykłym OC proponowanym przez inne firmy. Ubezpieczeniem są objęte bowiem szkody wyrządzone na skutek rażącego niedbalstwa, np. spacer bez smyczy i kagańca. I co ważne. W czasie zdarzenia pies może być pod opieką także innych osób, a nie tylko właściciela. Czyli OC tak faktycznie jest „przypisane” do psa, a nie do właściciela. A tego nie ma w ofertach innych Towarzystw. 

Ubezpieczenie śmierci psa
W tej umowie dodatkowej ochroną może zostać objęty pies w wieku od 8 tygodni do maksymalnie 3 lat. Świadczenie jest wypłacane za śmierć psa, do którego doszło na terenie RP wskutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Natomiast wysokość kwoty jest wskazana w polisie i może wynosić od 500 zł do 10 000 zł dla psów rasowych i w typie rasy oraz 300 zł lub 600 zł dla mieszańców.

Podsumowanie
Ubezpieczenie chorobowe psa proponowane przez Generali ( dystrybutorem jest bezpieczny.pl ) jest pierwszym i jedynym w Polsce ubezpieczeniem zwracającym koszty leczenia w tak dużym zakresie. Polisa pozwala na leczenie w sytuacji kiedy nie można tego zrobić z uwagi na brak własnych środków. Teraz wystarczy TUTAJ kupić polisę z rabatem 10 %. Mając tą polisę po wizycie u weterynarza wysyłasz tylko rachunek i opis leczenia a następnie czekasz na przelew, 

Więcej informacji dostępne TUTAJ

(Artykuł sponorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%