Zamknij

Jak działają zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów i wypełniaczy tkankowych?

12:04, 08.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:04, 08.06.2022

Zabiegi kosmetologiczne z wykorzystaniem stymulatorów i wypełniaczy tkankowych są coraz bardziej popularne. Stosuje się je przede wszystkim w celu odbudowania zniszczonych struktur skóry. Ich działaniem jest stymulacja tkanek do wytwarzania nowych komórek oraz substancji, które wspomagają zdrowy i młodzieńczy wygląd cery. Efekty wprowadzenia preparatów są widoczne od razu po aplikacji, a dodatkowo są bardzo naturalne i nie zmieniają kształtu ani rysów twarzy.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegów?

Najczęściej na zabieg decydują się osoby, którym przeszkadzają widoczne oznaki starzenia w postaci bruzd i zmarszczek. Występują one w okolicach oczu, czoła czy nosa i ust. Wszelkiego rodzaju kurze łapki czy szarość pod oczami jesteśmy w stanie zniwelować właśnie przy pomocy stymulatorów tkankowych. W efekcie ich zastosowania skóra mocno się ujędrnia i uelastycznia, przez co jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, powodujących powstanie kolejnych niedoskonałości

Zabieg z zastosowaniem stymulatorów tkankowych warto zastosować w momencie, gdy struktury skóry zostają uszkodzone, przez co zmniejsza się ich gęstość. Wówczas tracimy dawną jędrność i owal twarzy. Substancje zawarte w preparatach zadbają również o odpowiednie nawilżenie, dlatego poleca się je osobom, które mają problem z suchą skórą skłonną do powstawania zmarszczek. Poprawia się także koloryt i odzyskujemy promienny i zdrowy wygląd.

Jakie efekty dają nam stymulatory i wypełniacze?

Rezultaty, jakie przynoszą nam stymulatory i wypełniacze są wszechstronne i kompleksowo odżywiają i uzdrawiają wygląd. Substancje odżywcze zawarte w preparatach stymulują fibroblasty do wydzielania kolagenu i elastyny, przez co wyglądamy młodo przez długi czas. Skóra odzyskuje swoją prawidłową gęstość, dzięki czemu jest mocniejsza, bardziej elastyczna i odporna na uszkodzenia. Dodatkowo zyskuje jędrność i zmniejsza się widoczność oznak starzenia.

Owal twarzy zostaje podkreślony i odbudowany, a skóra jest napięta. Za pomocą stymulatorów możemy też pozbyć się drugiego podbródka, który dla wielu osób jest bardzo problematyczny. Zredukowane są przede wszystkim zmarszczki, które są najbardziej widocznymi zmianami. Jako wartość dodaną możemy uznać prawidłowe nawilżenie oraz przywrócenie zdrowego kolorytu. Efekty, które uzyskujemy dzięki stymulatorom, są dużo bardziej naturalne niż te, które dają wypełniacze. Więcej informacji na temat efektów stosowania takich zabiegów można znaleźć na stronie internetowej https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/.

Jaka jest różnica pomiędzy stymulatorami a wypełniaczami?

Stymulatory w porównaniu do wypełniaczy tkankowych nie dają efektu wolumetrii, który po pewnym czasie zanika. Ich działanie jest długotrwałe poprzez zawartość substancji stymulujących do wytwarzania kolagenu i elastyny poprzez pobudzanie fibroblastów do pracy. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki takiemu procesowi rezultat jest dużo bardziej naturalny i pozostaje na skórze nawet przez kilka lat.

Dzięki stosowaniu stymulatorów nie uzyskamy sztucznych efektów, które mogą wystąpić po użyciu wypełniaczy. Te drugie nie posiadają również substancji aktywnych, które mogłyby pobudzać tkanki do wzmożonej pracy na rzecz zdrowego i młodego wyglądu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%