Zamknij
REKLAMA

Nie wszyscy w powiecie międzychodzkim stosują się do przepisów

11:30, 06.04.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
W niedzielę w Sierakowie razem z policjantem służbę pełnił strażak z OSP Sieraków/foto:KPP Międzychód
REKLAMA

W związku z ogłoszoną epidemią i zaostrzeniem przepisów z tym związanych przez weekend w powiecie międzychodzkim funkcjonariusze policji byli wspomagani także przez strażaków z OSP.

Służby zwierają szyki w walce z koronawirusem. Zgodnie z decyzją resortu spraw wewnętrznych od czwartku straż miejska podlega zwierzchniemu nadzorowi policji. Pojawiły się więc już wspólne patrole w Międzychodzie. Dodatkowo policjantów wspierają strażacy z OSP. Można było ich zobaczyć m.in. na terenie gminy Sieraków i Chrzypsko Wielkie. 

Strażak OSP Sieraków na wspólnym patrolu/foto:KPP Międzychód

Ładna pogoda spowodowała, że przez weekend nie wszyscy zostali w domach. Dlatego też funkcjonariusze policji musieli wielokrotnie pouczać te osoby. Natomiast mandatami ukarano 14 osób, które ewidentnie łamali przepisy i niestosowali się do poleceń funkcjonariuszy.

Widać, że mieszkańcy powiatu międzychodzkiego starają się stosować do obowiązujących przepisów i pozostają w domach. Niestety niektórzy podchodzą do zagrożenia bardzo lekkomyślnie. Dlatego też prosimy, aby bez uzasadnionej przyczyny nie opuszczać miejsca zamieszkania - apeluje Przemysław Araszkiewicz w międzychodzkiej policji

Jest też pierwsza decyzja administracyjna o nałożeniu grzywny w wysokości 5.000 zł. Jeden z mieszkańców gminy Międzychód uporczywie łamał przepisy dotyczące kwarantanny. Mimo pouczeń oraz mandatów nadal opuszczał miejsce kwarantanny i w związku z tym Powiatowy Inspektor Sanitarny decyzją administarcyjną nałożył na tego mężczyznę grzywnę w wysokości 5.000 zł.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

doso doso

2 1

Podać do publicznej wiadomości nazwisko delikwenta. !!!! aby unikać durniów i zgłaszać ! 15:26, 06.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja wiemJa wiem

0 0

Był to John Smok Winn z filmu "suche gacie na dnie morza" 22:39, 06.04.2020


Ja wiemJa wiem

0 0

Był to John Smok Winn z filmu "suche gacie na dnie morza" 23:21, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA