Zamknij
,
Jury przeprowadzonego w minioną niedzielę w Mniszkach konkursu na „Najlepszą Babę Wielkanocną” nie znało personaliów uczestników. Oceniło baby widziane w całości, oznaczone numerami i dokonując oceny organoleptycznej ich cząstek. Przy ocenie poszukując związków z tradycyjnym rozumieniem tego produktu, ale jednocześnie biorąc pod uwagę inwencję twórców. Konkurs wygrał Pan Dawid Abramowicz.
,
Koty potrzebują pomocy. Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom należy do zadań własnych gmin. Zgodnie z treścią art. 11 ust. 1 „Ustawy o ochronie zwierząt zapobieganie bezdomności zwierząt i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie”. W Międzychodzie reguluje to Uchwała nr LXXIX/679/2024 z 23 kwietnia 2024 Rady Miejskiej Międzychodu „O ograniczeniu populacji zwierząt domowych zwierząt domowych z terenu gminy Międzychód”.
,
Rozwój obszarów wiejskich w Polsce, w tym w Międzychodzie, staje się coraz bardziej dynamiczny dzięki wzrostowi znaczenia kluczowych branż takich jak rolnictwo i przemysł
,
Piotr Kosarga - skrzypek, kameralista, wykładowca Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W 2015 roku współtworzył kwartet skrzypcowy Elliptique Ensemble, z którym występował m.in. na Letnich Spotkaniach Kameralnych w Sierakowie. Oprócz działalności koncertowej wraz z zespołem prowadzi autorski cykl warsztatów orkiestrowych dla uczniów szkół muzycznych II stopnia. Od roku 2019 współtworzy zespół Apeiron Trio, z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową, występując podczas znaczących międzynarodowych festiwali muzycznych.
,
Na budynku Przedszkola "U Reksia" w Chrzypsku Wielkim pojawił się defibrylator AED. A wszystkto to dzięki Radzie Rodziców.
,
Drzewa tlenowe – wspaniała przysługa dla planety i wysoki zysk dla plantatora. Reklamy i akwizytorzy roztaczali świetlane wizje. "Drzewko tlenowe to szybko rosnąca roślina, która w ciągu jednego sezonu może osiągnąć wysokość do 3 metrów, a w zaledwie 6 lat, aż 16 metrów. Bez wątpienia należy do roślin bardzo szybko rosnących, a to nie jedyna jego zaleta. Po ścięciu drzewko odrasta od pnia do 4-5 razy od pierwszej ścinki".
1
,
Koncepcję budowy ośrodka wypoczynkowego zaprezentowano sierakowskim radnym
,
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Krewniacy Międzychodzko-Sierakowscy”podsumował działalność w 2023 roku.
,
Jak w najdłuższej nawet wypowiedzi wyrazić wdzięczność dla losu za możliwość obcowania z osobą, która swymi pełnymi pasji opowieściami przekazywała nie tylko wiedzę, ale i miłość do najmniejszej z Ojczyzn, do jej wyjątkowości i niepowtarzalności dziejów? Mimo znacznej różnicy wieku, zainteresowań zawodowych, czy środowiska rodzinnego taka bliska relacja okazała się możliwa, a trwała ona całe dziesięciolecia. Pozyskanie takiego mentora jak śp. Jan Budych uważam za jeden z największych darów.
Skomentuj
materiał prasowy
,
Dawny kościół poewangelicki przekształcony na Muzeum Rybactwa Śródlądowego i Ochrony Wód przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Sieraków wraca na mapę kulturalną i turystyczną miasta. Budynek dzięki pasji wielu zaangażowanych osób przeszedł spektakularną metamorfozę, a jego rewitalizacja była jednym z większych przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych przez sierakowski samorząd.
,
Część dawniejszego sierakowskiego TKKF z budynkiem basenu została ostatecznie sprzedana. Wczoraj podpisano umowę notarialną, a zapłata została zaksięgowana na koncie gminy już kilka dni temu. Obiekt po byłym basenie wzbudza od dawna spore emocje, nie dziwi więc, że transakcja ta rodzi spore nadzieje. Ten fragment TKKF położony pomiędzy jeziorem Jaroszewskim a drogą na Kwilcz był od lat bardzo zaniedbany i straszył jak wrzód na piękniejącym z każdym rokiem wizerunku sierakowskiej turystyki.
1
,
Wszystko wskazuje na to, że Sieraków zyska na urodzie, a turyści na atrakcyjnej ofercie. Przetarg na sprzedaż części ośrodka TKKF z budynkiem po nieczynnym od wielu lat basenie został rozstrzygnięty. Tym samym zakończyła się pierwsza część długiej batalii, której celem było zatrzymanie degradacji części bardzo atrakcyjnych turystycznie, ale zupełnie niewykorzystywanych terenów nad jeziorem Jaroszewskim. Miasto Sieraków dopięło swego. Przy okazji, zrobiło niezły biznes.
,
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sportowej rywalizacji do kibicowania podczas JBL Triathlon Sieraków. Tegoroczne zawody są wyjątkowe ze względu na to, że wracają na do majowego kalendarza imprez powiatu międzychodzkiego. W tym roku również mamy przyjemność świętować 10. urodziny wydarzenia w Sierakowie. Z tej okazji organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla wszystkich mieszkańców powiatu międzychodzkiego oraz kibiców.
,
To nie pierwszy raz, gdy trasa rowerowa przebiegająca przez Krainę Stu Jezior zebrała laury. Tym razem została dostrzeżona w rowerowym przewodniku po Wielkopolsce C&A, w którym opisano trzy najciekawsze trasy regionu. Autorzy tekstu zachęcają, by połączyć kilkudniowy rajd rowerowy ze zwiedzaniem atrakcji powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego.
2
,
Powiat międzychodzki pozyskał z rezerwy budżetowej państwa 1 200 000 zł na potrzeby szpitala powiatowego w Międzychodzie. Środki te zostaną przeznaczone na adptację pomieszczeń do nowej lokalizacj oddziału anestozjologii i intensywnej terapii.