Zamknij
REKLAMA

Dzieci z klasa 1-3 będą mogły iść do szkoły

14:25, 13.05.2020 | Grzegorz Bruszewski/PAP
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Oprócz opieki nad dziećmi z klas 1-3 nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych - przekazał w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Piontkowski podczas konferencji mówił o tym, że od 25 maja "rodzice, którzy mają dzieci w klasach 1-3 będą mogli skorzystać z funkcji opiekuńczej szkoły".

Jeżeli nie mogą pogodzić opieki nad swymi dziećmi z pracą zawodową, to - tak jak w przedszkolach - będą mogli posłać dzieci do szkoły. Tam, oprócz opieki nad tymi dziećmi, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych" - dodał.

Oprócz opieki nad dziećmi z klas 1-3 nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych - przekazał w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Jak zaznaczył, "nadal będzie realizowana podstawa programowa".

Tam, gdzie będzie to możliwe, to częściowo będzie realizowane w formie zadań stacjonarnych - oczywiście w niewielkich grupach, z zachowaniem podobnego reżimu sanitarnego jak to ma miejsce w przedszkolach - mówił szef resortu edukacji.

Poinformował, że w związku ze zbliżającymi się egzaminami, od 25 maja w szkołach podstawowych dla uczniów klas ósmych zostaną przywrócone konsultacje osobiste. Będą to - jak powiedział - konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych, a - jeśli zajdzie taka potrzeba - także z innych przedmiotów. 

(Grzegorz Bruszewski/PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VikiViki

0 0

Nie przemawia do mnie sformułowanie:jakas forma zajęć dydaktycznych. Co to znaczy? Moze ktos mi wytlumaczyc? Puki co godze prace z opieka nad dziecmi i jesli bedzie możliwość zostawienia córek w domu-zostana. 17:24, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA