Zamknij
REKLAMA

W sobotę oficjalnie rozpoczęła się 20.edycja Szlachetnej Paczki

10:45, 15.11.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj W ubiegłym roku darczyńcy przygotowali paczki za prawie 100.000 zł /foto: archiwum WM
REKLAMA

W sobotę oficjalnie rozpoczęła się 20.edycja Szlachetnej Paczki. Kolejny raz pomoc trafi do potrzebujących rodzin, które chcą walczyć o swoją przyszłość.

Szlachetna Paczka, obok Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Idea Szlachetnej Paczki jest oparta na współpracy Wolontariuszy z Darczyńcami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Natomiast Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W sobotę 14 listopada o godz.8.00 oficjalnie wystartowała 20.edycja Szlachetnej Paczki. Także w powiecie międzychodzkim.

W tegorocznej edycji w powiecie międzychodzkim działa 13 wolontariuszy. Na dzień dzisiejszy mamy do odwiedzenia 28 rodzin, z których 7 jest już opublikowanych i są w Bazie Rodzin, a 4 zostały wybrane przez darczyńców – informuje Lider Szlachetnej Paczki Rejon Powiat Międzychodzki Ryszard Sulej 

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka nie pomaga biedzie roszczeniowej. Na pomoc mogą liczyć ludzie, których dotknął los. Jest im ciężko, ale chcą jednak walczyć o swoją przyszłość.

Najczęściej rodziny zgłoszone są przez sąsiadów, przyjaciół oraz szkoły i ośrodki pomocy społecznej. Rodzina sama nie może się zgłosić i aby być włączoną do programu, musi spełniać określone warunki. Między innymi musi mieć konkretne cele, zmiany w dotychczasowym życiu i rokować na usamodzielnienie się. Obecnie odwiedzamy takie rodziny, po czym wprowadzamy je do systemu informatycznego Szlachetnej Paczki. Kolejny etap to poszukiwanie darczyńców, którzy spełnią marzenia i potrzeby rodziny. Rodzina po tym wsparciu powinna ruszyć i rozpocząć samodzielne funkcjonowanie – opisuje działania Ryszard Sulej

W tym roku Szlachetna Paczka korzysta z pomocy Hufca ZHP w Międzychodzie/foto:Ryszard Sulej

W tym roku Szlachetna Paczka współpracuje z Hufcem ZHP w Międzychodzie i bazą oraz magazynem będzie harcówka na ul. Sokoła 1 w Międzychodzie. 

Rekrutacja na wolontariuszy jest zakończona, ale szukamy osób z samochodami dostawczymi, którzy pomogą w rozwiezieniu paczek podczas finału – dodaje Ryszard Sulej

Finał jest przewidziany na 12 i 13 grudnia. Osoby chętne do pomocy w czasie Finału, nie tylko właściciele samochodów, mogą kontaktować się z Ryszardem Sulejem dzwoniąc na nr 519565105.

[ZT]870[/ZT]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA