Zamknij
REKLAMA

Parafia upamiętniła wizytę w kościele premiera Morawieckiego

06:45, 21.11.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Tablica upamiętniająca wizytę premiera / foto:Paweł Renusz - Dziennik Bałtycki
REKLAMA

W sposób nieszablonowy ks.Kazmierz Białk upamiętnił wizytę premiera Morawieckiego w kościele w Łebczu. W świątyni powieszono z tej okazji kamienną tablicę.

Wakacje. Premier Mateusz Morawiecki odwiedza Kaszuby. Ponieważ 16 sierpnia to niedziela, szef polskiego rządu udaje się na Mszę Świętą. Wybór pada na kościół w Łebczu.

Dla nas, wioski, których pełno w Polsce, to wielkie wyróżnienie. Premier mógł przecież wybrać dowolny kościół w powiecie puckim, ale postawił na nasz. Czy to nie była historyczna chwila? Była - tłumaczy ksiądz Białk w rozmowie z portalem puck.naszemiasto.pl 

Po tej wizycie w świątyni powieszono kamienną tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Obecnie podbija ona polski internet.

W tym kościele w Łebczu pw. św. Marcina w niedzielę dnia 16 sierpnia 2020r. uczestniczył we mszy świętej o godz. 12 pan premier Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Był też gościem na plebanii. Łebcz - Anno Domini - 2020 - czytamy na pamiatkowej tablicy

Ks.Białk podkreśla, że nie wydał na tablicę ani złotówki z parafialnej kasy. Mieli ją sfinansować wierni, równie zaskoczeni niespodziewanymi odwiedzinami co proboszcz. 

To nasz wspólny podarunek dla kościoła, na który się złożyliśmy, więc o cenę prezentu nawet nie wypada pytać. Zresztą nawet Ewangelia mówi "niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja" powiedział stojacy za finansową stroną przedsięwzięcia rolnik Tadeusz Dzierzęcki

Tablicę powieszono po listopadowym odpuście, na którym ją też poświęcono. Wisi w kruchcie, po prawej stronie od drzwi wejściowych. I budzi skrajne uczucia. Także wśród mieszkańców.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA