Zamknij
REKLAMA

O krok od tragedii ! Strażacy uratowali chłopca na jez.Miejskim

19:51, 24.02.2021 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Lód pokrywający akweny, zbiorniki wodne jest już bardzo kruchy/foto: KP PSP Międzychód
REKLAMA

O krok od tragedii było dzisiaj ( 24 lutego ) nad jez. Miejskim w Międzychodzie. Strażacy uratowali chłopca, pod którym załamał się lód.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, z którego wynikało, że niedaleko pomostu na Jeziorze Miejskim w Międzychodzie znajduje się chłopiec, który nie może wrócić na ląd.

Na miejsce skierowano dwa zastępy JRG z Międzychodu oraz wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy zastały chłopca, pod którym załamał się lód. Przebywał on w wodzie kilka metrów od brzegu i trzymał się wystającej gałęzi. Strażacy w specjalnym zabezpieczeniu udali się po poszkodowanego i ewakuowali go na ląd, gdzie udzielali mu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego - informuje oficer prasowy KP PSP kpt. Marcin Piechocki

Jednoczesnie strażacy przypominają:

Od kilku dni na naszym terenie temperatura powietrza utrzymuje się na plusie. Lód pokrywający akweny, zbiorniki wodne jest już bardzo kruchy. Nie wchodź na lód! Nie ryzykuj zdrowiem i życiem!

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%