Zamknij
REKLAMA

Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line

19:55, 26.05.2021 | K.S/materiał prasowy US
Skomentuj Urząd Skarbowy Międzychód/foto: Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

Udostępnienie usługi złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego ZAP-3 w e-Urzędzie Skarbowym umożliwia podatnikom szybkie i wygodne zaktualizowanie swoich danych dotyczących adresu zamieszkania, danych kontaktowych (nr telefonu, adres e-mail, adres elektroniczny na ePUAP) oraz osobistego rachunku bankowego, na który dokonywane będą zwroty podatków lub nadpłat.

Podatnicy, którzy muszą zmienić swoje dane w urzędzie skarbowym, mogą to teraz zrobić elektronicznie w serwisie e-Urząd Skarbowy. Dotychczas zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3 było dostępne wyłącznie w formie papierowej.

To kolejne ułatwienie dla klientów KAS, którzy nie będą musieli już osobiście składać zgłoszenia ZAP-3 w swoim urzędzie lub wysyłać druku pocztą. Podatnicy mają teraz możliwość wglądu i aktualizacji swoich danych z każdego miejsca i o każdej porze – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

To także usprawnienie pracy urzędów skarbowych, które nie będą już musiały gromadzić i przetwarzać papierowej dokumentacji.

Tylko do połowy maja do wielkopolskich urzędów wpłynęło w sumie ponad 24 tys. papierowych zgłoszeń ZAP-3, z czego 160 to zgłoszenia złożone przez podatników powiatu międzychodzkiego. Każdy z dokumentów musiał być ręcznie wprowadzony do systemu elektronicznego. Teraz zgłoszenia te będą automatycznie trafiać do naszych baz danych” – wyjaśnia Naczelnik Urzędu Skarbowego w Międzychodzie.

Przypomnijmy, że zgłoszenie ZAP-3 przeznaczone jest dla osób fizycznych, które spełniają łącznie następujące kryteria:

  • osoba jest objęta rejestrem PESEL,
  • nie prowadzi działalności gospodarczej,
  • nie jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług,
  • nie jest płatnikiem podatków,
  • nie jest płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenia zdrowotne.
(K.S/materiał prasowy US)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%