Zamknij
REKLAMA

Nielegalna fabryka tytoniu w powiecie międzychodzkim.

19.54, 10.08.2021 materiał prasowy Aktualizacja: 20.07, 10.08.2021
Skomentuj W budynku była cała linia produkcyjna / foto:KAS
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno– Skarbowego w Poznaniu w opuszczonym gospodarstwie na terenie powiatu międzychodzkiego ujawnili działającą na pełnych obrotach nielegalną fabrykę tytoniu.

Przy linii do produkcji lewego tytoniu zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa lubuskiego. W wyniku przeszukania pomieszczeń ujawniono łącznie 2,5 tony tytoniu krojonego i liści tytoniu oraz krajalnicę do liści tytoniu i suszarki do suszenia liści tytoniu, a także inny sprzęt wykorzystywany pośrednio do obsługi miejsca produkcji wyrobów tytoniowych.

Opuszczone gospodarstwo było jednak nie całkowicie opuszczone/foto:KAS

Krajalnia była bardzo profesjonalnie wyposażona, dodatkowo zlokalizowana była w dużej odległości od zamieszkanych zabudowań. Tym samym odgłosy pracy maszyn i zapach tytoniu nie mógł wzbudzać podejrzeń okolicznych mieszkańców – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Gdyby towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść prawie 2 mln zł. Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstw karnych skarbowych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%