Zamknij
REKLAMA

Ustawa "Lex TVN" przeszła, ale PiS zapowiada poprawkę. Jaką?

11:01, 12.08.2021 | .
Skomentuj Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Było wielkie zamieszanie, reasumpcja głosowania aż w końcu Prawo i Sprawiedliwość przyjęło kontrowersyjną ustawę zwaną potocznie "lex TVN". To jednak nie koniec batalii, a sam wnioskodawca chce... poprawek w przyjętej nowelizacji. 

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Koncesję, w myśl tych zapisów,  może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim EOG. Warunkiem jest jednak bycie niezależnym od podmiotu spoza tego obszaru. 

Zanim posłowie przegłosowali ustawę "Lex TVN" w Sejmie było mnóstwo emocji.

- Gdy na wniosek opozycji przegłosowano odroczenie obrad do 2 września, marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała posiedzenie Konwentu Seniorów. Po czym stwierdziła, że otrzymała wniosek o reasumpcję głosowania - informują dziennikarze WP. 

Wtedy, przy pomocy trzech członków Kukiz15 i dwóch posłów niezrzeszonych Prawo i Sprawiedliwość "przepchnęło" ustawę "lex TVN". 

Marek Suski (PiS) już zapowiedział poprawki do nowelizacji tzw. ustawy medialnej. 

- Podjęliśmy decyzję, że będzie takie poluzowanie, to wyjście naprzeciw inwestorom - powiedział w środę Marek Suski (PiS), odnosząc się do zapowiedzi zgłoszenia przez PiS w Senacie poprawki mówiącej, że nadawcy, którzy mają koncesje satelitarne, nie muszą spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dodawał również, że będzie bardzo duży okres vacatio legis na znalezienie partnerów w EOG. To ma sprawić, że inwestor będzie miał świadomość, że "inwestując w stację łamie polskie przepisy".

Marek Suski stwierdził, że ta poprawka nie została uchwalona w Sejmie, bo... "zaginęła gdzieś w drodze".

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%