Zamknij
REKLAMA

Rodzinne Mistrzostwa z bieganiem i zabawą już w sobotę

08:00, 09.09.2021 | Krzysztof Suszka
Skomentuj W czasie poprzednich Mistrzostw wszyscy świetnie się bawili / foto: Leon Cichosz
REKLAMA

W najbliższą sobotę ( 11 września ) na stadionie w Międzychodzie oraz wokół jeziora Miejskiego odbędą się Rodzinne Mistrzostwa z bieganiem i zabawą. To okazja do wspólnego spędzenia czasu i świetnej zabawy. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Aktywny Międzychód. O tym co się będzie działo opowiada Prezes Stowarzyszenia Dariusz Wawrzyniak.

Już w najbliższą sobotę odbędą się Rodzinne Mistrzostwa z bieganiem i zabawą. Co jest celem tych Mistrzostw? 
Już w najbliższą sobotę zapraszamy na stadion Miejski w Międzychodzie. Właśnie na stadionie oraz wokół jeziora odbędą się Rodzinne Mistrzostwa z bieganiem i zabawą. Celem tego wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywny Międzychód jest aktywne spędzenie czasu i dobra zabawa. A także zebranie środków na leczenie i rehabilitację Oliwii Mach, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. Mimo, że to Mistrzostwa to ma to być dobra zabawa nie tylko dla uczestników Mistrzostwa, ale także kibiców.  

Kto może wziąć udział w tym wydarzeniu? 
W Rodzinnych Mistrzostwa może wziąć udział każda rodzina, która będzie reprezentowana przez jedną osobę dorosłą oraz dziecko w wieku od 3 do 18 lat. Na każdego czekają pakiety startowe, medale i dyplomy a na koniec losowanie nagród. Na wydarzenie zapraszamy oczywiście kibiców i mieszkańców, dla których także przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Jakie konkurencje czekają na uczestników? 
Na zawodników czeka 8 konkurencji. Start i meta jest na stadionie, a 4  konkurencje odbędą się na trasie wokół jeziora. Tam zespoły zaprezentują się na slalomie rowerowym, slalomie z piłką, rzucie piłeczką do puszek oraz przejściu przez opony. Pozostałe 3 konkurencje znajdują się na stadionie. To skok w dal, bieg na 60 metrów oraz skoki w workach. Jest też „Zagadka umysłowa”. Zawodnicy losują koperty z 5 pytaniami z zakresu geografii, matematyki i sportu. Nie będą to jednak pytania z Milionerów, bo jest to zabawa. Można oczekiwać pytania np. o najdłuższą rzekę w Polsce lub nazwę kontynentu, na którym leży Polska.  

Nie tylko dla zawodników, ale również dla wszystkich gości przygotowaliście wiele atrakcji. Co to będzie? 
Oprócz Mistrzostw odbędą się również imprezy towarzyszące. Marsz integracyjny z pieskami wokół jeziora zorganizowany przez Panią Annę Leśniak ze szkoły Biały Pies. Na uczestników marszu czekają Dyplomy oraz gadżety niespodzianki. Od godz. 14.00 rozpocznie się zbiórka środków na leczenie i rehabilitację Oliwii Mach. W jej trakcie odbędę się licytacje różnych bardzo ciekawych przedmiotów. Na stadionie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji będą znakowali rowery a pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzą różne badania i przy okazji zorganizują konkursy. Będą też Animatorzy z balonami a także nauka pierwszej pomocy. Natomiast w części artystycznej zaprezentują się zawodnicy Klubu MMA Devil oraz przewidziany jest koncert wokalistów.  

Czy można jeszcze zgłosić się do udziału?
Jeszcze jest kilka miejsc i można zarejestrować się przez internet TUTAJ Ale jeżeli ktoś nie zdąży to może przyjść w sobotę na stadion o godz.11.00 i tam zgłosić chęć uczestniczenia.

Zapraszamy do udziału oraz kibicowania. A tak prezentuje się program sobotniego wydarzenia.

9.30 - 11.30 Potwierdzenie zapisów dla Rodzin biorących udział w Rodzinnych Mistrzostwa ( Biuro zawodów).
11.30 Turniej Karciany na małej Hali przy Stadionie Miejskim.
12.00 Start Rodzin ( Rodziny będą startowały co 3 minuty ).
14.00 Rozpoczęcie zbiórki środków na leczenie i Rehabilitację Oliwii Mach. Licytacje. 
14.30 Spacer wokół Jeziora właścicieli swoich pupili z Panią Anią że Szkoły Biały Pies.
14.45 Wręczenie medali dla Rodzin 
15.00 Koncert Przemysława Śledzia. Znakowanie Rowerów, Gastronomia, Animatorzy, Konkursy oraz wiele innych atrakcji. 
15.30 Występ zespołu Flamaster.
16.10 Pokazy sztuk walki zorganizowane przez Devil Międzychód. Nauka pierwszej pomocy
17.00 Występ Marysi Jarząbek.
17.40 Występ Martyny Szpak
18.40 Występ wieczoru Natalii Wolnowskiej. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%