Zamknij
REKLAMA

Kreatywne spotkania z historią w Sierakowie – zapisz się na warsztaty

20:15, 12.10.2021 | Materiał prasowy Muzeum Zamek Opalińskich
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku obchodzimy 400. rocznicę bitwy pod Chocimiem 1621 r. i w związku z tegorocznym jubileuszem Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie realizuje ciekawy projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

We wrześniu odbyła się inauguracyjna wystawa wprowadzająca w temat oblężenia chocimskiego oraz premiera gry paragrafowej „W obozie wroga”, która pozwala nam się wcielić w szeregowego żołnierza i poczuć na własnej skórze, jak w XVII w. wyglądała walka za ojczyznę.

W październiku natomiast zostały zaplanowane 3 wydarzenia, na które chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić. Pierwsze z nich to warsztaty „Wspólne dziedzictwo”, które odbędą się 21-22 października 2021 r. start godz. 16:00. Uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalającej jak najlepiej wykorzystać walory historyczne i kulturowe naszego regionu, a nawet województwa. W projekcie uczestniczyć mogą wszyscy! Zależy nam na stworzeniu grupy wielopokoleniowej. Dzieci, młodzież, osoby dorosłe i starsze! Zapraszamy zarówno amatorów jak i profesjonalistów (np. pracowników instytucji kultury, nauczycieli, edukatorów). Obecnie trwają zapisy na wydarzenie.

Projekt realizowany będzie przez trzy lata. Co roku tematem przewodnim będzie inne wydarzenie z historii I RP, którego okrągłą rocznicę będziemy obchodzić. Do każdego z tematów wykorzystane zostaną inne, aktywizujące i pozwalające na pracę grupową metody oraz narzędzia animacji – gry planszowe, gry wieloosobowe, larpy. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania, kreatywne pomysły i sposoby na promocję regionalnego dziedzictwa.

Następnie 23.10.2021 r. godz. 12:00 wystartuje gra terenowa "Cesarski agent". Jest to gra zespołowa (skład zespołu od 2 do 5 osób). Odbywać się ona będzie na terenie Sierakowa i w jej ramach uczestnicy poszukiwać będą, podróżując od punktu do punktu, ukrytego cesarskiego agenta, który działa na terenie miasta. Szpieg ten prowadzi wrogą działalność przeciwko Rzeczpospolitej i samym Opalińskim. Detektywi mają za zadanie wykonać zadania i odkryć kto jest agentem. Gra prowadzona będzie przy udziale rekonstruktorów ze Stowarzyszenia „Pospolite Ruszenie”. W grze uczestniczyć mogą starsi i młodsi. Uczestnictwo jest darmowe. Obecnie trwają zapisy na wydarzenie.

24.10.2021 r. godz. 12:00 i 14:30 będzie miała miejsce premiera unikatowej gry wielkoformatowej "Z Sierakowa pod Chocim" przeznaczona dla zespołów 1- lub 2 osobowych. Planszówka w terenie? Dlaczego nie? Zapraszamy do udziału w grze wielkoformatowej, która poświęcona będzie mobilizacji szlachty i wojska na wyprawę chocimską i przemarszu do odległej twierdzy położonej nad Dniestrem. Tam potrzebni są żołnierze, którzy stawią czoła nawale tureckiej. Gracze wcielą się w role dowódców werbujących żołnierzy i prowadzących chorągwie przez cały kraj. Obecnie trwają zapisy na wydarzenie – ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem [email protected], telefonicznie 612952392 lub przez profil na Facebooku Muzeum Zamek Opalińskich.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

(Materiał prasowy Muzeum Zamek Opalińskich)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%