Zamknij
REKLAMA

Trudny moment dla kierowców. Ceny zbliżą się do rekordów?

12.53, 09.10.2022 Źródło: Business Insider
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Zbliżają się spore podwyżki na stacjach cen paliw. Czego spodziewać się mają kierowcy? Ile będziemy płacić za litr benzyny, diesla i autogazu?

Analitycy rynku paliw wskazują na niekorzystne dla kierowców tendencje.

Ceny paliw w najbliższym czasie wzrosną, a wpływ na to ma wysoki kurs dolara oraz cięcia wydobycia surowca przez OPEC (organizacja zrzeszająca największych eksporterów surowca).

- Dolar za którego trzeba zapłacić już ok. 4,90 zł, w największym stopniu będzie "ciągnął" stawki na pylonach ku górze. To w tej walucie ropą handluje praktycznie cały świat. OPEC+ zdecydował o zmniejszeniu wydobycia aż o 2 mln baryłek ropy dziennie. To już drugi miesiąc z rzędu, w którym decyduje się na cięcia - czytamy na portalu Business Insider. 

Dotkliwsze podwyżki będą dotyczyły tankujących diesla. Dlaczego?

Jak tłumaczy Rafał Zywert, w rozmowie z Business Insiderem import do Europy tego paliwa utrzymuje się na wysokim poziomie, a poziom zapasów jest niski. Dodatkowo zapotrzebowaniu sprzyja sezon grzewczy.

- W efekcie ceny w hurcie bardzo mocno poszły w górę. Podczas gdy benzyna w ostatnim tygodniu podrożała hurtowo o 16 gr, diesel aż o 53 gr – dodaje.

Jaki cen należy spodziewać się na stacjach benzynowych w najbliższym czasie? 

Analityk w firmie Reflex wskazuje, że już w najbliższym czasie należy spodziewać się, że cena diesla może wynieść nawet 7,80 zł, a litr benzyny ok. 6,60 zł. 

(Źródło: Business Insider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%