Zamknij
REKLAMA

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?Nie.Ale jest przydatne

12:59, 05.08.2019 | Materiały partnera
Skomentuj Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Ale jest potrzebne/foto:pixabay

Przed nami kolejny rok szkolny. I pojawiające się pytanie. Czy muszę w szkole ubezpieczyć dziecko? Zwykle pojawia się też pytanie:Czy warto?

Oczywiście można nad tymi pytania dyskutować.Jednak ubezpieczenie przydaje się w życiu i jest to niezaprzeczalny fakt. Niektórzy uważają, że regularne płacenie składek to marnotrawstwo pieniędzy, gdyż nie zmniejsza to na przykład prawdopodobieństwa wypadku lub kradzieży. Życie co chwilę wystawia nas na próbę, choć dość często robimy to sobie my sami. Nieraz się słyszy jak ktoś sobie coś połamał, bo wydarzył mu się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Nieraz także śmialiśmy się oglądając filmy jak ludziom przytrafiają się wypadki. Oczywiście, jeśli nas to nie spotka to wydaje się być zrządzeniem losu albo ludzką głupotą.Oczywiście nkt nie chce, aby mu coś się przydarzyło. Ale jeszcze bardziej dobijającą myślą jest to, iż nie możemy dostać pieniędzy na nasze leczenie i musimy sami za siebie płacić. Jak tego uniknąć? Może nie da się pewnych rzeczy uniknąć, ale na pewno można zminimalizować "straty" a także mieć środki na leczenie i rehabiilitację. 

O urazach dzieci i kosztach leczenia najlepiej wiedzą ci rodzice, którzy tego doświadczyli. I wiedzą, że tutaj przydaje się dobrze dobrana polisa NNW. Jak zawsze we wrześniu pojawią się w szkołach propozycje ubezpieczenia dzieci. I warto takie ubezpieczenie wykupić. Pamiętać jednak należy, że nie ma obowiązku wykupywania tego ubezpieczenia w szkole.

W obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą (samodzielnie lub we współpracy z przedsiębiorcami zajmującymi się działalnością turystyczną). Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców - informuje Ministerstwo Edukacji w piśmie do kuratorów oświaty

Myśląc o bezpieczeństwie swoim i najbliższych dobrze jest skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, z którym możemy przeanalizować potrzeby i  możliwości. Wtedy wspólnie można dobrać produkt odpowiadajacy potrzebom. Chcąc zapłacić jednorazową składkę można też wybrać samodzielnie polisę nie wychodząc z domu. Wystarczy zalogować się na portal bezpieczny.pl, wybrać odpowiednią ochronę a po wpisaniu kodu 25885 otrzymacie 10% rabatu. Jeżeli jednak wolicie porozmawiać z doradcą to wystarczy zadzwonić na nr 575 550 094 i umówić się na spotkanie. Doradca dojedzie na umówione miejsce i będziecie mieli pewność, że podjęta decyzja ubezpieczeniowa w sposób właściwy chroni i zabezpiecza. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA