Zamknij
REKLAMA

Festiwal muzyki niezależnej RóBSzuM rozpoczyna się w piątek

07:00, 19.08.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Przez dwa dni w Starym Porcie będzie rozbrzmiewać muzyka niezależna/foto:plakat organizatora

W najbliższy piątek 23 sierpnia w Stanicy w Starym Porcie w Międzychodzie rozpoczyna się Festiwal muzyki niezależnej RóBSzuM. Założeniem wydarzenia jest prezentacja artystów ambitnych, niezależnych i ciekawych oraz niedocenionych w świecie, w którym tak zwana muzyka popularna prezentowana masowo przestała być sztuką. Na scenie zaprezentują się zespoły grające szeroko pojętą muzykę alternatywną, od muzyki elektronicznej przez noise do jazzu, często eksperymentujące z formą, ekspresją i treścią. To będą dwa dni z - jak to niketórzy mówią - inną muzyką. Dwa dni ze sztuką. A o tym dlaczego warto tu być mówi pomysłodawca i główny organizator Marcin Jędrysiak

Dlaczego akurat taka nazwa i kto ją wymyślił?
( Marcin Jędrzyciak) Nazwę ja wymyśliłem a była to spontaniczna decyzja podjęta pewnie w 5 minut ( śmiech). W 2012 mieliśmy zespół HiPNotE i w Międzychodzie nie mieliśmy gdzie grać. Wkurzało mnie to i postanowiliśmy zrobić to sami. Zrobiliśmy koncert w harcówce. Zaprosiliśmy zespół Paradapanatło z Goleniowa, jeden z Międzychodu, sam grałem solo jakiś set no i wpadłem na pomysł nazwijmy to festiwalem a nuż coś się wydarzy. Nazwa powstała na zasadzie skojarzeń i chwili. Słuchałem wtedy chyba jakiś dubów i skojarzyło mi się hasło róbpuls. A przy okazji kręciły mnie gitarowe transowe jazgoty i a że słuchałem zespołu Szum (52UM z Robertem Brylewskim), stąd szum. Jak powstała nazwa stwierdziłem, że trzeba festiwal rozwinąć tak aby zaprosić 52UM. Niestety Robert Brylewski na naszym festivalu już nie zagra. Ale RóBSzuM Festival trwa. 
Zaczynaliście skromnie a teraz wydarzenie robi się coraz większe.Dużo się zmieniło w samej organizacji?
Myślę, że jest to wynik 8 lat. W tym roku będzie 8 edycja. Przez ten czas rozwijamy się siłą trwania i rozpędu. Mamy Stowarzyszenie. Pozyskujemy dzięki temu fundusze. Szukamy sponsorów i przede wszystkim RóBSzuM stał się marką rozpoznawalną w skali kraju. Zespoły grające alternatywną muzyką chcą u nas grać i też wspierają tą inicjatywę. W tym roku na przykład do stowarzyszenia przystąpił Grzegorz Krzyśko, międzychodzianin, dr Chemii UAM i artysta. Zagra w tym roku w duecie GRETA. Zespół z Krakowa SMOGGG odlicza razem z nami na swojej stronie dni do róbszumu. To bardzo miłe i fajne. Zawsze powtarzam że RóBSzuM robi RóBSzuM Crew, czyli każdy kto przyczynia się jakkolwiek do realizacji tego wydarzenia. To nie tylko stowarzyszenie, ale i artyści, sponsorzy i Pan z chwilą podjęcia decyzji o zrobienia tego wywiadu i promocji naszego festiwalu.
Dlaczego warto przyjść na tegoroczny festiwal?
Warto przyjść ponieważ takiej muzyki w Międzychodzie nigdy nie było. RóBSzuM to nie tylko rozrywka, ale też okazja doświadczenia niezwykłej sztuki. Dbamy o to żeby muzyka była też sztuką. Tak dobieramy artystów. Liczy się wartość artystyczna. To będą 2 dni wypełnione sztuką. Warto przyjść, aby doświadczyć i cieszyć się tym razem z nami i artystami. Poszerzać horyzonty, dzięki RóBSzuM sam je poszerzam. Poza koncertami będzie można także poznać, porozmawiać z naszymi gośćmi, może spotkać długo nie widzianych znajomych. Wszyscy będziemy w Starym Porcie 23 i 24 sierpnia.

Jak widzicie warto odwiedzić Stanicę. Nawet po to, aby posłuchać tej "innej"muzyki. Bilety na koncerty są jeszcze do nabycia. Karnet dwudniowy przedsprzedaż: 25 zł. Zakup biletu poprzez wpłatę na konto: Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Niezależnej RÓBSZUM nr konta: 31 1090 1388 0000 0001 3400 3221 tytułem: bilet róbszum 2019.

Wstęp na podstawie listy wpłacających lub w przypadku problemu z identyfikacją na podstawie potwierdzenia przelewu w formie wydrukowanej lub elektronicznej np. na smartfonie. Bilety będzie można jeszcze nabyć przed samymi koncertami:
- karnet dwudniowy przy wejsciu: 30 zł
- bilety jednodniowe przy wejściu: 20 zł

Zapraszamy w imieniu Marcina Jędrysiaka oraz organizatorów.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone