Zamknij
REKLAMA

Olandia w duchu XX-lecia międzywojennego.Etno Festiwal 2019

06:00, 21.08.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Fundacja Olandia zaprasza! Każdy znajdzie coś dla siebie/foto: plakat organizatora

Już w najbliższą sobotę 24 sierpnia w Olandii dużo będzie się działo. Fundacja Olandia zaprasza na Etno Festiwal 2019.

W sobotę 24 sierpnia 2019 na terenie Krainy Wypoczynku i Konferencji Olandia w Prusimiu odbędzie się organizowana przez Fundacje Olandia VIII edycja Olandia Etno Festiwal. Organizatorzy przygotowali bogaty program, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Stałym punktem programu festiwalu jest oczywiscie Konkurs o Złoty Wiatrak. Co roku w szranki stają młode i obiecujące kapele z gatunku etno / folk. Wśród laureatów konkursu są m.in. formacje: Lemko Tower, Krambabula, BAPU, Kurna Chata.

Po konkursie o Złoty Wiatrak proponowana jest taneczna rozgrzewka z grupą Swing Craze. To poznańska grupa entuzjastów i propagatorów tańców swingowych takich jak Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Collegiate Shag, Boogie Woogie, sięgających swoją historią do lat 30 XX wieku. Połączeni pasją i chęcią zarażenia nią innych, członkowie grupy organizują potańcówki, pokazy, animacje oraz festiwale i warsztaty z udziałem instruktorów z całej Polski. Niesamowita energia i niepowtarzalny klimat retro wyrażony zarówno w muzyce oraz tańcu jak i również w retro strojach i fryzurach uczestników przyciągają i zachwycają wszystkich, niezależnie od wieku.

Na tegorocznej scenie festiwalu nie zabraknie także wspomnienia o Irenie, czyli Kwiatkowska SHOW! To recital oparty na piosence aktorskiej z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej. Kompozycje zostały utrzymane w musicalowym klimacie wprowadzającym widzów w taneczny, rewiowy nastrój. Piosenki nie zostały jednak pozbawione komediowego sznytu. Akompaniamentem recitalu będzie dźwięk pianina, który na żywo komentuje działania aktorki. Dzięki genialnym tekstom legendarnych polskich tekściarzy Jeremiego Przybory, Ludwika Starskiego oraz Romana Hemara widzowie przypomną sobie ginący już kunszt satyrycznych utworów sprzed lat. 

Taneczne animacje płynnie przejdą w główny koncert festiwalu – występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Zespół zaproponuje wszystkim wycieczkę do XX-lecia międzywojennego – czasów Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd kina i teatru. Warszawska Orkiestra Sentymentalna z pasją kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując ich naturalny i ponadczasowy czar, jednocześnie okraszając je odrobiną współczesnej wrażliwości muzycznej.

To jak sobie zaplanować dzień?
15:00-16:30 Warsztaty taneczne ze Swing Craze (zapisy tel. 668021976)
17:00-17:10 Oficjalne otwarcie festiwalu
17:10-18:00 Konkurs – Przedwojenne Piosenki
18:10-19:00 Konkurs – Summana
19:10-19:40 Wspomnienie o Irenie, czyli Kwiatkowska Show – Agata Cejba
19:40-20:00 Animacje ze Swing Craze
20:00-20:10 Ogłoszenie wyników konkursu
20:10-21:40 Warszawska Orkiestra Sentymentalna
21:30-   0:00 Zabawa taneczna

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

[WIDEO]249[/WIDEO]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone