Zamknij
REKLAMA

W międzychodzkim starostwie podpisano umowę "Szatnia na medal"

19:00, 04.09.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Umowę w ramach programu "Szatnia na medal" podpisał wicemarszałek Jacek Bogusławski i starosta Rafała Litke/foto:Hanna Wojtaszek

Dzisiaj ( 4 września ) powiat międzychodzki odwiedził wicemarszałek województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski. Jednym z powodów tej wizyty było podpisanie umowy w ramach programu „Szatnia na medal”.
Program „Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego skierowane do samorządów lokalnych, którego celem jest poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo – sanitarnych przy obiektach sportowych. W 2019 roku w budżecie województwa zaplanowano 4 mln zł na pomoc jednostkom samorządu terytorialnego. Powiat międzychodzki jest jednym z beneficjentów tego programu.
Wicemarszałek Jacek Bogusławski w dniu dzisiejszym w starostwie powiatowym podpisał umowę z Powiatem Międzychodzkim na dofinansowanie remontu szatni przy Zespole Szkół Technicznych w kwocie 92 800 zł.  Jest to dofinansowanie właśnie w ramach programu „Szatnia na medal”. 

Jestem bardzo zadowolony, że samorząd powiatowy w postaci pana Starosty i Zastępcy Starosty jest tu z nami i podpisaliśmy  umowę na „Szatnię na medal”. Cieszę się, że międzychodzki samorząd znalazł dodatkowe środki i wyasygnował drugą część niezbędną do realizacji tego projektu – powiedział wicemarszałek Bogusławski

Wicemarszałek zaznaczył w rozmowie z nami, że projekt „Szatnia na medal” jest bardzo ważny dla samorządu województwa wielkopolskiego, bo „żyjemy w XXI wieku”. Wyjaśnił, że powstało wiele obiektów sportowych, ale warunki po zakończeniu zajęć powinny być także na odpowiednim poziomie.
Remonty szatni to kolejny etap kompleksowego remontu szkół ponadpodstawowych w powiecie międzychodzkich. Po wyremontowanu w marcu drugiego piętra w Zespole Szkół Technicznych w Międzychodzie starosta wspominał o „sięganiu” po wsparcie zewnętrze przy remontach placówek oświatowych. Zaznaczył przy tym, że chciałby kolejno całościowo remontować szkoły. 

To kolejne pieniądze, które trafiają do powiatu. Cieszę się z dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Dowodem na to jest podpisanie drugiej umowy w krótkim czasie i dzisiejsza wizyta pana Marszałka Jacka Bogusławskiego. Podziękowania należą się również panu radnemu Przemysławowi Ajchlerowi – powiedział po podpisaniu umowy starosta Rafał Litke

Dodajmy, że radny sejmiku województwa wielkopolskiego był także obecny przy podpisaniu umowy. Następnie po krótkiej rozmowie wicemarszałek Jacek Bogusławski wraz ze starostą udali się do Sierakowa, gdzie odwiedzili Muzeum Zamek Opalińskich. Przypomnijmy, że została tam ukończona realizacja zadania pod nazwą „Stanica Magnacka”. Projekt ten był również dofinansowany ze środków Urzędów Marszałkowskiego.

Po wizycie w Międzychodzie wicemarszałek Jacek Bogusławski razem ze starostą udali sie do Muzeum Zamek Opalińskich/foto:Starostwo Powiatowe


Powiat międzychodzki dołoży do projektu „Szatnia na medal” około 100.000 zł i jeszcze w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą cieszyć się z nowych szatni. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone