Zamknij
REKLAMA

Rodzice protestowali bojąc się likwidacji szkoły.Wójt zaprzecza

17:47, 18.09.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Rodzice sa zdeterminowani do walki o szkołę i rozżaleni, że wojewoda im nie pomógł/foto:Krzysztof Suszka
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Wierzbnie w dniu dzisiejszym ( 18 września ) przeprowadzili akcję protestacyjną w Przytocznej. Powód. Obawa likwidacji szkoły.

Grupa rodziców uczniów ze szkoły podstawowej z Wierzbna jest przekonanych, że ich szkole grozi likwidacja. Wójt gminy Przytoczna kategorycznie temu zaprzecza i twierdzi, że po utworzeniu filii placówka nadal będzie funkcjonowała. Rodzice jednak tym zapewnieniom nie wierzą i dlatego wyszli dzisiaj na ulicę w Przytocznej. Ponieważ nie otrzymali żadnego wsparcia i pomocy ze strony kuratorium oraz wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka to postanowili zwrócić uwagę na problem właśnie w ten sposób. W godzinach 15.00 - 17.00 chodzili więc po przejściu dla pieszych. Co 10  minut schodzili jednak na chwilę, aby przepuścić stojące w korku pojazdy.  

Jeżeli to nie przyniesie efektu, to zaostrzymy protest - informuje Paweł Gąbka

W dzisiejszej rozmowie z nami wójt Bartłomiej Kucharyk podtrzymuje chęć rozmowy z rodzicami. Zapewnia jednocześnie, że po utworzeniu zgodnie z uchwałą rady gminy w Wierzbnie filii nie ma i nie będzie planów likwidacji tej placówki oświatowej. Nadal będzie funkkcjonowała. Rodzice jednak nie wierzą tym zapewnieniom i chcą zmiany uchwały Rady Gminy Przytoczna z dnia 16 lipca 2019 r. w sprawie określenia granic obwodów szkół od dnia 1 września 2019 r.

[ZT]710[/ZT]

[WIDEO]262[/WIDEO]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA