Zamknij
REKLAMA

Rodzice z Wierzbna w obronie szkoły protestowali w Zielonej Górze

14:52, 29.09.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Rodzice uczniów z Wierzbna protestowali w Zielonej Górze/foto: Jolanta Kabat
REKLAMA

Rodzice uczniów ze szkoły w Wierzbnie nie poddają się. Tym razem pojechali do Zielonej Góry, aby pokazać swoją determinację uczestnikom kowencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Rodzice uczniów ze szkoły podstawowej w Wierzbnie cały czas obawiają się o przyszłość swojej szkoły. Decyzja Rady Gminy o zmianie obwodów szkolnych spowodowała, że liczba uczniów tej szkoły zmniejszyła się ze 135 do 50. Ostatecznie szkoła ma być przekształcona w filię szkoły z Przytocznej. Wzbudza to obawę, że doprowadzi to do likwidacji placówki. Wójt gminy Bartłomiej Kucharyk stanowczo zaprzecza, że szkoła zostanie zlikwidowana.

Rodzice jednak nie wierzą w te zapewnienia. Protestowali już w Przytocznej, a teraz pojechali do Zielonej Góry. W sobotę 28 września w budynku Uniwersytetu Zielonogórskiego odbywała się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Była to więc okazja do szukania pomocy wśród działaczy partii rządzącej. Tym bardziej, że według rodziców wojewoda lubuski Władysław Dajczak wyraził zgodę na zmianę obwodów szkolnych i nie chce zmienić teraz swojej decyzji. Wojewoda jednak twierdzi, że nie wypowiadał się na temat "rzekomego zamknięcia".

W obliczu pojawiających się w mediach społecznościowych oskarżeń na temat mojego rzekomego lobbowania za zamknięciem szkoły w Wierzbnie informuję, że są one kłamstwem i uderzają w moje dobre imię - czytamy w oświadczeniu znajdującym się na stronie lubuskiego urzędu wojewódzkiego.

Potwierdza jedynie, że jako organ nadzorczy wyraził opinię na temat uchwały Rady Gminy Przytoczna 16 lipca 2019 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Przytoczna oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2019 r.

Upraszam o zaprzestanie rozpowszechniania szkodliwych i nieprawdziwych informacji na temat mojej rzekomej ingerencji i lobbowania za zamknięciem Szkoły Podstawowej w Wierzbnie. W przeciwnym razie będę zmuszony wejść na drogę prawną - uprzedza w oświadczeniu wojewoda Władysław Dajczak

W trakcie pikiety była jednak okazja do porozmawiania z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Rozmawialiśmy m.in. z panią europoseł Elżbietą Rafalską oraz kilkoma innymi politykami PiS. Naszą petycję przekazaliśmy także Joachimowi Brudzińskiemu. Liczymy więc na pozytywne zakończenie sprawy i przywrócenie starych obwodów - wyjaśnia uczestnik pikiety Paweł Gąbka

Na razie jednak chyba droga do rozwiązania tego problemu jest daleko. 

[ZT]713[/ZT]

[WIDEO]270[/WIDEO]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

EwaEwa

0 0

Są na przegranej pozycji. Po wyborach nikt im nie pomoże 13:04, 30.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA