Zamknij
REKLAMA

Jacek D. aresztowany na trzy miesiące za usiłowanie zabójstwa

22:17, 18.10.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
REKLAMA

Zatrzymany wczoraj przez międzychodzkich policjantów poszukiwany Jacek D. dzisiaj ( 18 października ) usłyszał zarzuty oraz został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Jak już informowaliśmy poszukiwany mieszkaniec Kaplina Jacek D. został wczoraj zatrzymany przez międzychodzkich policjantów. Przypomnijmy, że policja i straż leśna poszukiwała Jacka D. po spowodowaniu przez niego 23 września pożaru w budynku, w którym mieszkał z rodziną oraz podpaleniu dwóch samochodów. 

Po zatrzymaniu wczorajszego popołudnia Jacka D. najpierw przewieziono do szpitala na badania, ponieważ był prawdopodobnie odwodniony. Jego stan zdrowia pozwalał jednak na udział w czynnościach procesowych w dniu dzisiejszym. Na podstawie zebranych materiałów prowadzący śledztwo prokurator przedstawił Jackowi D. zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 13 par. 1 KK w zw. z art. 148 par.1 KK ( usiłowanie zabójstwa ), art. 288 par. 1 KK  ( uszkodzenie mienia ) oraz 190 KK ( groźby karalne ) .

Sąd Rejonowy w Szamotułach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach zastosował wobec Jacka D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - potwierdził nam Jan Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Na razie nie udało nam się ustalić czy Jacek D. przyznał się do stawianych zarzutów. 

[ZT]765[/ZT]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

KarolKarol

1 1

Szkoda człowieka, bo to jednak wina rodziny. Ale to on pójdzie siedzieć 15:57, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA