Zamknij
REKLAMA

Jacek D. aresztowany na trzy miesiące za usiłowanie zabójstwa

22:17, 18.10.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj

Zatrzymany wczoraj przez międzychodzkich policjantów poszukiwany Jacek D. dzisiaj ( 18 października ) usłyszał zarzuty oraz został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Jak już informowaliśmy poszukiwany mieszkaniec Kaplina Jacek D. został wczoraj zatrzymany przez międzychodzkich policjantów. Przypomnijmy, że policja i straż leśna poszukiwała Jacka D. po spowodowaniu przez niego 23 września pożaru w budynku, w którym mieszkał z rodziną oraz podpaleniu dwóch samochodów. 

Po zatrzymaniu wczorajszego popołudnia Jacka D. najpierw przewieziono do szpitala na badania, ponieważ był prawdopodobnie odwodniony. Jego stan zdrowia pozwalał jednak na udział w czynnościach procesowych w dniu dzisiejszym. Na podstawie zebranych materiałów prowadzący śledztwo prokurator przedstawił Jackowi D. zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 13 par. 1 KK w zw. z art. 148 par.1 KK ( usiłowanie zabójstwa ), art. 288 par. 1 KK  ( uszkodzenie mienia ) oraz 190 KK ( groźby karalne ) .

Sąd Rejonowy w Szamotułach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach zastosował wobec Jacka D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - potwierdził nam Jan Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Na razie nie udało nam się ustalić czy Jacek D. przyznał się do stawianych zarzutów. 

[ZT]765[/ZT]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KarolKarol

1 1

Szkoda człowieka, bo to jednak wina rodziny. Ale to on pójdzie siedzieć 15:57, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone