Zamknij
REKLAMA

Bezpieczny weekend - Znicz 2019. Akcja policyjna na drogach w całym kraju

21:40, 28.10.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Czeka nas wzmożony ruch na drogach, ale także często zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach/foto:KWP Poznań
REKLAMA

BEZPIECZNY WEEKEND - ZNICZ 2019. Pod takim hasłem zostanie w tym roku przeprowadzona policyjna akcja, mająca na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu pojazdów i pieszych, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Jak co roku, w okolicach cmentarzy nastąpią  zmiany w organizacji ruchu. Od dnia 31 października od godz. 9.00 do dnia 1 listopada do godz. 9.00 oraz od dnia 1 listopada od godz. 16.00 do dnia 3 listopada do godz. 15.00 dojazd do cmentarza komunalnego w Międzychodzie odbywać się będzie poprzez dwukierunkową ulicę Gorzycką, a następnie jednokierunkową ulicą Cmentarną. Wyjazd z cmentarza odbywać się będzie jednokierunkowym odcinkiem ulicy Cmentarnej o nawierzchni z kostki betonowej do ulicy Gorzyckiej.

Natomiast 1 listopada, w godzinach od godz. 9.00 do godz.16.00 dojazd do cmentarza odbywać się będzie odcinkiem jednokierunkowej ul. Gorzyckiej, a następnie ul. Cmentarną. Wyjazd z cmentarza odbywać się będzie odcinkiem ul. Cmentarnej o nawierzchni z kostki betonowej, następnie ul. Chopina i ul. Kurpińskiego do ulicy Gorzyckiej, gdzie obowiązuje dotychczasowa organizacja ruchu.
Stosownie do zmiany organizacji ruchu czasowo nastąpi zmiana oznakowania dróg dojazdowych do cmentarza.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, o bezpiecznych odstępach pomiędzy  pojazdami, o włączeniu świateł. Niedopuszczalnym jest wsiadanie za kierownice po alkoholu. Sprawdźmy stan techniczny pojazdu - światła, opony, układ hamulcowy i kierowniczy - apeluje i przypomina Przemysław Arszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie

Międzychodzka  Policja przypomina także, iż w dniu poprzedzającym Święto Zmarłych tj. 31 października obowiązywał będzie zakaz poruszania się dla pojazdów powyżej 12 ton w godz. 18:00 - 22:00 oraz w dniu 1 listopada od godz. 8:00 do godz. 22:00. Zakaz ten nie dotyczy autobusów.

Zwracać uwagę należy również na zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach. W miejscach tych pojawią się nowe oznaczenia dojazdowe. Warto też przypomnieć sobie sposób zachowania w sytuacji kierowania ruchem przez funckjonariuszy policji.

[WIDEO]285[/WIDEO]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA