Zamknij
REKLAMA

Międzychodzki szpital powiatowy ma wreszcie nową karetkę. Będzie stacjonowała w Sierakowie

15:00, 31.10.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Od dzisiaj Szpital Powiatowy ma do dyspozycji nową karetkę/ foto: Dariusz wawrzyniak
REKLAMA

Międzychodzki Szpital Powiatowy ma wreszcie nową karetkę. Dzisiaj od godz.20.00 zaczyna funkcjonować i będzie pomagać z Sierakowa.

Dzisiaj ( 31 października ) na placu przed Szpitalem Powiatowym w Międzychodzie dyrektor Bartosz Grobelny zaprezentował nowy nabytek. Szpital kupił nową karetkę. Będzie on funkcjonowała w systemie ratownictwa medycznego i stacjonowała w Sierakowie. Zakup był możliwy dzięki środkom uzyskanym z Ministerstwa Zdrowia (400.000 zł ) oraz z gminy Sieraków ( 30.000 zł ) i gminy Międzychód ( 20.000 zł ) a także środkom własnym szpitala ( 10.000 zł ). Oprócz prezentacji i poświęcenia była to okazja do podziękowania przez dyrektora szpitala Bartosza Grobelnego samorządom za wsparcie zakupu. 

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami, od 1 kwietnia 2019 roku system ratownictwa medycznego wrócił w ręce państwowe. Dzięki temu na terenie powiatu międzychodzkiego Pogotowie Ratunkowe musi być zarządzane przez Szpital Powiatowy. Zgodnie z umową na terenie powiatu przewidziane są dwie karetki. Pierwsza, to stacjonujący w Międzychodzie zespół specjalistyczny z lekarzem. Natomiast druga, to zespół podstawowy, czyli sami ratownicy medyczni. Oni wyruszają z Sierakowa. Dotychczas zespół ten korzystał z wypożyczonej karetki. Dlatego też nowy nabytek trafi do Sierakowa. 

Ważnym wsparciem są środki otrzymane z Ministerstwa Zdrowia. Przed uzyskaniem tej decyzji Powiat Międzychodzki zabezpieczył bowiem w swoim budżecie środki na zakup karetki w wysokości 300.000 zł. Do planowanego zakupu dołożyła się także gmina Sieraków kwotą 30.000 zł i gmina Chrzypsko Wielkie kwotą 10.000 zł. Teraz będzie można wykorzystać te środki na zakup kolejnego wyposażenia szpitala. 

W planie jest bowiem zakup w 2020 roku nowej karetki a także nowego aparatu rentgenowskiego i wieży endoskopowej. 

[WIDEO]287[/WIDEO] 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA