Zamknij
REKLAMA

Ogrody działkowe będą starały się o dofinansowanie

18:08, 14.11.2019 | Ryszard Sulej
Skomentuj Międzychodzkich działkowców reprezentował Stefan Giera, Ryszard Sulej, Jan Samul i Dariusz Wawrzyniak/foto:Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

W środę ( 13 listopada ) w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości ubiegania się o dotacje na infrastrukturę ogrodów działkowych. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele ogrodów z Międzychodu: Stefan Giera, Ryszard Sulej, Jan Samul i Dariusz Wawrzyniak

W środę w Poznaniu w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie informacyjne z zakresu udzielania dotacji przez samorząd województwa dla rodzinnych ogrodów działkowych. Środki na ten cel pochodzą z Departamentu Gospodarki Mieniem i dlatego są "znaczone". Muszą być przeznaczone wyłącznie na poniższe cele:
- budowa i przebudowa dróg dojazdowych,
- budowa i renowacja zbiorników wodnych,
- rekultywacja gruntów rolnych,
- infrastruktura ogrodowa:
             - sieci wodociągowe
             - hydrofornie
             - zbiorniki retencyjne i deszczowe
             - ogrodzenie.
Ogród aplikujący o dotację musi złożyć wniosek do 30.11.2019 roku i może uzyskać do 70% wartości inwestycji, lecz nie więcej niż 40.000 zł. Z zasad tych wynika, że nie uzyska się dotacji na remont świetlicy ogrodowej, wymianę wodomierzy, oświetlenie alejek. 
Jest to pierwsza uchwała Zarządu Województwa traktująca o dotacjach dla ogrodów i można liczyć, że w przyszłym roku zakres zadań poszerzy się. W tym roku budżetowym jest mało czasu, więc ogrody chcący uzyskać dotację muszą się sprężyć, aby przygotować wniosek. Z tego co nieoficjlanie wiemy conajmniej dwa międzychodzkie ogrody będą się starały o te środki. 

(Ryszard Sulej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA