Zamknij
REKLAMA

Ogrody działkowe będą starały się o dofinansowanie

18:08, 14.11.2019 | Ryszard Sulej
REKLAMA
Skomentuj
Międzychodzkich działkowców reprezentował Stefan Giera, Ryszard Sulej, Jan Samul i Dariusz Wawrzyniak/foto:Dariusz Wawrzyniak

W środę ( 13 listopada ) w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości ubiegania się o dotacje na infrastrukturę ogrodów działkowych. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele ogrodów z Międzychodu: Stefan Giera, Ryszard Sulej, Jan Samul i Dariusz Wawrzyniak

W środę w Poznaniu w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie informacyjne z zakresu udzielania dotacji przez samorząd województwa dla rodzinnych ogrodów działkowych. Środki na ten cel pochodzą z Departamentu Gospodarki Mieniem i dlatego są "znaczone". Muszą być przeznaczone wyłącznie na poniższe cele:
- budowa i przebudowa dróg dojazdowych,
- budowa i renowacja zbiorników wodnych,
- rekultywacja gruntów rolnych,
- infrastruktura ogrodowa:
             - sieci wodociągowe
             - hydrofornie
             - zbiorniki retencyjne i deszczowe
             - ogrodzenie.
Ogród aplikujący o dotację musi złożyć wniosek do 30.11.2019 roku i może uzyskać do 70% wartości inwestycji, lecz nie więcej niż 40.000 zł. Z zasad tych wynika, że nie uzyska się dotacji na remont świetlicy ogrodowej, wymianę wodomierzy, oświetlenie alejek. 
Jest to pierwsza uchwała Zarządu Województwa traktująca o dotacjach dla ogrodów i można liczyć, że w przyszłym roku zakres zadań poszerzy się. W tym roku budżetowym jest mało czasu, więc ogrody chcący uzyskać dotację muszą się sprężyć, aby przygotować wniosek. Z tego co nieoficjlanie wiemy conajmniej dwa międzychodzkie ogrody będą się starały o te środki. 

REKLAMA
(Ryszard Sulej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone