Zamknij
REKLAMA

Ruszyła Szlachetna Paczka. Jeżeli chcecie pomóc to zapraszamy

07:30, 20.11.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Podsumowanie Szlaczetnej Paczki za 2018 rok /foto: Szlachetna Paczka
REKLAMA

Szlachetna Paczka ruszyła. Przypomnijmy, że jest to ogólopolskie działanie, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu".

Kolejny raz Szlachetna Paczka ruszyła także w powiecie międzychodzkim. Sam projekt opiera się na dobroczynności, ale także pracy wolontariuszy. W powiecie międzychodzkim pracuje 15 wolontariuszy. Uruchomiona została także Baza Rodzin Szlachetnej Paczki.

Odwiedziliśmy 43 rodzin i jeszcze nie podjęto ostatecznej decyzji co do kilku rodzin. Codziennie w bazie pojawiają się nowe rodziny a 17 ma już swoich darczyńców. Do finału czyli "weekendu cudów" zostały 3 tygodnie i na pewno wszystko będzie dopięte, a każda rodzina znajdzie swojego darczyńcę - wyjaśnia Lider Szlachetnej Paczki Rejon Powiat Międzychodzki Ryszard Sulej

Jak co roku magazyn z darami dla potrzebujących rodzin znajduje się w Centrum Animacji Kultury i tam będą przyjmowanie prezenty dla rodzin.

Poszukujemy wolontariuszy z samochodami typu bus do rozwiezienia prezentów. Jeśli znajdą się chętni, proszę kontaktować się na nr tel. 519 565 105 - zaprasza do pomocy Ryszarad Sulej

Mieszkańcy powiatu międzychodzkiego dzięki Szlachetnej Poczce pomogli już wielu rodzinom. I pomoc ta pomogła im "stanąć na nogi". I jesteśmy przekonani, że podobnie będzie w tym roku. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA