Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Oszustka podaje się za pracownicę opieki społecznej

14:08, 30.11.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Oszustka ukradła w Międzychodzie 12.000 zł
REKLAMA

Kilkanaście tysięcy złotych zniknęło z mieszkania 81-letniej mieszkanki Międzychodu po wizycie kobiety podającej się za pracownicę opieki społecznej.
Wczoraj ( 29 listopada ) 81-letnia mieszkanka bloku na ul. Wyszyńskiego w Międzychodzie została okradziona na kwotę 12 tys. złotych. Sprawczynią jest około 30-letnia kobieta, która odwiedziła w południe seniorkę i oznajmiła, że jest z "opieki" i przyszła pomóc starszej schorowanej kobiecie. 

Oszustka zażądała dowód osobisty seniorki, by móc spisać dane do otrzymania pomocy, po czym poprosiła o bankonot 100 złotowy celem spisania numerów seryjnych. Pokrzywdzona pokazała kobiecie banknot, pokazując jednocześnie, gdzie trzyma swoje oszczędności - opisuje zachowanie oszustki Przemysław Araszkiewicz z międzychodzkiej policji.

Aby uwiarygodnić siebie fałszywa pracownica opieki położyła na stole 400 złotych mówiąc, że jest to pomoc finansowa i taką pomoc będzie otrzymywać co miesiąc. Następnie kazała ubrać się pokrzywdzonej, by ta z nią zeszła do auta celem odbioru pomocy rzeczowej. Staruszka zostawiła oszustkę samą w pokoju. 
Razem opuściły mieszkanie. Przed budynkiem kobieta poleciła seniorce oczekiwać na nią kilkanaście minut, poniważ musi iść po paczkę do zaparkowanego kilka ulic dalej samochodu. Staruszka jednak już nie doczekała się pracownicy opieki. Razem z oszustką zniknęły oszczędności 81 – letniej kobiety oraz 400 złotych, które oszustka pokazwyała kobiecie.

Zwracamy się o pomoc do mieszkańców. Być może do innych osób tego dnia też zawitała wspomniana pani lub są świadkowie, którzy potrafią podać jej rysopis. Każda informacja jest bardzo cenna - apeluje Przemysław Araszkiewicz

Jednocześnie Policja apeluje szczególnie do osób starszych, aby nie otwierały drzwi obcym osobom przedstawiającym się za pracowników urzędów czy prywatnych firm. Gdy do drzwi puka osoba nam nieznana, zawsze można ją poprosić o dokument tożsamości, legitymację pracowniczą a najlepiej umówić się na inny termin, kiedy w mieszkaniu będzie znajdował się ktoś bliski lub znajomy. Jeżeli taka osoba jest natarczywa to zawsze należy niezwłocznie zadzwonić na alarmowy numer Policji - 997 lub 112 a także postarać się zapamiętać wygląd takiej osoby. 

Zwracajmy też uwagę na nieznane osoby chodzące po klatkach schodowych. Zawsze można nieznajomych zapytać do kogo idą a w razie podejrzeń można zadzwonić na nr 997.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA