Zamknij
REKLAMA

W strategii województwa lubuskiego ująto linie kolejowe

18:59, 01.02.2020 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Samorządowcy z Północy podpisali stanowisko w sprawie Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030/foto:UM Gorzów Wlko.

Samorządowcy powiatu międzychodzkiego walczą o przywrócenie komunikacji kolejowej. Reaktywacji linii do Międzychodu chcą także samorządowcy północnej części województwa lubuskiego.

W czwartek 30 stycznia w sali sesyjnej gorzowskiego Urzędu Miasta z inicjatywy prezydenta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego spotkali się samorządowcy z północnej części województwa lubuskiego. Dyskutowali o rozwoju województwa a efektem spotkania było podpisanie Stanowiska samorządów północnej części województwa lubuskiego w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. W ich ocenie dokument, wraz z załącznikami, zawiera wspólne dążenie do zrównoważonego i harmonijnego rozwoju gmin i powiatów północy oraz przedstawia postulaty istotne dla rozwoju tych gmin.

W dokumencie uwzględniono razem 18 projektów modernizacji lub budowy dróg. Zwrócono też uwagę na infrastrukturę kolejową. Co ważne dla mieszkańców szczególnie gminy Międzychód, to fakt, że samorządowcy chcą m.in. modernizacji linii kolejowych: 364 Międzyrzecz – Międzychód oraz 363 Skwierzyna – Międzychód.

Miejmy nadzieję, że zamierzenia lubuskich samorządowców w zakresie tych dwóch linii zostaną zrealizowane. I może doczekamy, że z Poznania do Gorzowa pojedziemy pociągiem przez Międzychód.

[ZT]414[/ZT]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone