Zamknij
REKLAMA

Uwielbiam kontakt z publicznością

08:06, 22.05.2020 | Radosław Biniaś
Skomentuj Filar Grupy Fest /foto: Jakub Tomaszewski
REKLAMA

Założona przez Jakuba Tomaszewskiego Grupa Fest powstała w 2008 roku. Filarem zespołu jest małżeństwo Mirosława i Jakub Tomaszewscy oraz ich córka Sabina. Jakub Tomaszewski jest odpowiedzialny za atmosferę na scenie. Przygotowuje humor śląski, monologi i dowcipy. Grupę mogliśmy zobaczyć m.in. na występie charytatywnym w Łowyniu. Zapraszamy na rozmowę z twórcą Grupy Fest

Skąd Pomysł na nazwę Grupy?
Nazwę Grupy wymyśliłem dość szybko, bo na pierwszym spotkaniu całego składu. Propozycje były różne, ale bardzo chciałem żeby nawiązywała do Śląska. Śląski zwrot Fest może oznaczać: „mocno", „bardzo" a taką właśnie mocną grupę chciałem stworzyć.

Co Panu daje dawanie radości innym?
Uwielbiam kontakt z publicznością i cieszę się, że w tych trudnych czasach, gdzie ludzie są zabiegani, zapracowani mogą na naszych koncertach zapomnieć o wszystkim i dobrze się bawić. Radość publiczności motywuje mnie też do dalszego rozwoju muzycznego i tworzenia jeszcze więcej.

Ile Grupa Fest nagrała płyt?
W swoim dorobku mamy 5 płyt - Przed Siebie, Ty moja mamo, Bliżej Boga, Fest Kolędy i Po trochu. We wrześniu wydajemy kolejną płytę.

Nagraliście płytę religijną z autorskimi utworami. Skąd pomysł na taką płytę?
Płytę napisałem w ciężkim okresie mojego życia, kiedy rozwijała się u mnie bardzo wyniszczająca choroba. Miałem wtedy dużo czasu i pomyślałem, że zawierzę swoją chorobę Matce Bożej i napiszę płytę z pieśniami religijnymi. Po wydaniu płyty po chorobie zostały jedynie wspomnienia. Bardzo rzadko o tym mówię, ale tutaj jestem pewien, że zadziałała siła wyższa a ja przez to stałem się człowiekiem większej wiary.

Wiem, że na scenie towarzyszą Panu żona i córka. Jak się współpracuje z nimi?
Współpraca jest dobra. Każdy wie co ma robić i za co jest odpowiedzialny. Czasami jak w każdym składzie pojawiają się spięcia, ale szybko dochodzimy do porozumienia.

Jak wspomina Pan Jubileusz 25- lecia pracy artystycznej w Jarocinie?
To wydarzenie pokazało mi jak wielu mamy fanów. Na naszą Galę zabrakło biletów na trzy tygodnie przed wydarzeniem. Impreza trwała ponad 3 godziny a sala była wypełniona po brzegi. Wystąpiło wielu zaproszonych artystów nie tylko ze Śląska. Oprócz biesiady śląskiej było również w stylu country czy szanty. Świętowanie zakończyło się w późnych godzinach nocnych.

Ma pan swoją ulubioną piosenkę z repertuaru grupy Fest ?
Moja ulubiona piosenka to „Ty moja mamo". Piosenkę napisałem dla swojej mamy w podziękowaniu za wszystko co dla mnie zrobiła od moich najmłodszych lat. To, że dzisiaj koncertuję i bawię publiczność to też jej zasługa. Nie żałowała mi nigdy pieniędzy na instrumenty czy sprzęt, pomimo tego, że czasy lekkie nie były. Zawsze mnie wspierała i motywowała do grania.

Kto jest Pana autorytetem ?
Moim autorytetem jest Andrzej Sikorowski (Pod Budą). Podziwiam go za bardzo dobre życiowe teksty i za to, że zawsze trzyma wysoki poziom artystyczny. Teksty Andrzeja Sikorowskiego zawsze są pewną historią czy opowieścią lub mają pewne przesłanie. Pisząc swoje piosenki często wzoruję się na jego twórczości.

Ma Pan ulubionego wykonawcę?
Znów muszę to powtórzyć, że najbardziej lubię słuchać Andrzeja Sikorowskiego. Jest niesamowicie uzdolniony wokalnie a w połączeniu z jego tekstami i muzyką tworzy naprawdę wyjątkowe utwory.
Dziękuję za rozmowę

[WIDEO]404[/WIDEO]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TyTy

0 0

Hello.

My name is Ty . I am an expert in posting articles and texts on various websites.

I'm interested in your site wiescimiedzychodzkie.pl

Would you be interested in a mutual cooperation? In fact, I have to propose you something but before starting working answer please this questionnaire in the link below: https://forms.gle/hTxtth46g6acCp2v8

It takes no more than 3 minutes but will clarify all the details of the project and accelerate each stage of your future partnership.

Thank you in advance for your time and I’m looking forward to a fruitful collaboration.

If you require any further information about the questionnaire or anything else, feel free to contact me by this email [email protected]

Best regards, Ty
01:41, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA