Zamknij
REKLAMA
20:41, 01.04.2022

"Maturzysto oddaj krew przed maturą". Pod takim hasłem dzisiaj ( 1 kwietnia ) w Zespole Szkół Technicznych w Międzychodzie odbyła się zbiórka krwi. Akcja została zorganizowana przez Ryszarda Suleja i członków Klubu HDK PCK "Krewniacy Międzychodzko-Sierakowscy" we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzychodzie.

Ta wyjątkowa akcja podzielona jest na 3 etapy. Podczas I etapu prelekcję z zakresu krwiodawstwa przedstawił Ryszard Sulej, a z zakresu przemocy Beata Konieczna. II etap to zbiórka krwi. Do poboru zgłosiło się 33 maturzystów, a do oddania zakwalifikowało się 17 dawców, którzy łącznie oddali blisko 8 litrów krwi. Wszyscy dawcy oddali krew po raz pierwszy. Natomiast w III etapie maturzystów czeka rozwiązanie testu wiedzy z krwiodawstwa i przemocy. Upominki czekają !

Kolejna okazja, nie tylko dla maturzystów, na oddanie krwi już 7 maja. Ryszard Sulej zaprasza tego dnia jak zawsze na plac Kościuszki w Międzychodzie.  

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA