Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie szkolne. Czy jest obowiązkowe i jakie wybrać ?

19.57, 01.09.2022 bezpieczneubezpieczenie.pl Aktualizacja: 19.29, 06.09.2022
Skomentuj

Początek roku szkolnego to wyzwania dla dzieci i ich rodziców. Nowe podręczniki, wyprawka, często również nowopoznane koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz korytarze szkolne. Jednym z punktów na wrześniowej liście jest wykupienie dla swojej pociechy polisy ubezpieczeniowej NNW,  czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Gdzie jednak można znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Kulisy grupowej polisy

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe? Polisa szkolna nie jest obowiązkowa, lecz warto żeby Twoje dziecko miało zapewnioną ochronę. Często na pierwszym zebraniu klasowym, dostajemy informację o możliwości przystąpienia do polisy grupowej, w wybranym przez szkołę towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto pamiętać, aby zapoznać się z warunkami umowy ubezpieczenia, które zawarła lub proponuje placówka. Zazwyczaj składka z tytułu takiej polisy oscyluje w wysokości 50 zł, ale zakres oferowanej ochrony oraz sumy ubezpieczeń niestety nie są konkurencyjne. Może okazać się, że za np. wybity ząb ubezpieczyciel wypłaci świadczenie w wysokości 35 zł lub nie wypłaci go w ogóle, ponieważ okoliczności wypadku nie wchodziły w zakres wykupionej ochrony ubezpieczeniowej. Jako rodzice, dobrowolne ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, możemy wybrać u dowolnego agenta ubezpieczeniowego i otrzymać ofertę szytą na miarę potrzeb naszych dzieci. Jeśli mamy wybór, wybierzmy najlepiej!

Szkolne wypadki - odmieniane przez przypadki

Patrząc na dane Ministerstwa Edukacji dotyczące wypadków szkolnych, widzimy, że rok szkolny 2020/2021 przyniósł ponad 22 tysiące wypadków w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Około 63% wszystkich incydentów stanowią te, do których doszło podczas lekcji wychowania fizycznego lub zawodów sportowych. W pierwszej kolejności są to zwichnięcia i skręcenia (około 35%), następnie złamania kończyn (około 25%), stłuczenia i zmiażdżenia (około 20%). W mniejszych ilościach zdarzają się naszym dzieciom rany zewnętrzne, rozerwania (około 9%) oraz urazy wewnętrzne (około 2,5%). Najczęstsze przyczyny wypadków to nieuwaga oraz nieumyślne działanie ucznia lub osoby trzeciej – aż 16 405 przypadków zostało sklasyfikowanych w ten sposób. Dane te pokazują tyko skalę problemu, kiedy nasze pociechy znajdują się pod opieką nauczycieli. Co w przypadku kiedy wypadek zdarzy się poza szkołą – na nartach w Zakopanem, zajęciach dodatkowych Taekwondo czy egzotycznych wakacjach na Bali? Jest na to sposób!

Jaka powinna być polisa szkolna

Jak zawsze należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Na czym mi zależy? Co zyskuję kupując polisę szkolną?

Kiedy już wiesz na czym Tobie zależy zapytaj agenta ( możesz to zrobić TUTAJ ) lub sprawdź szczegóły opisane w Warunkach Ogólnych:

  1. Czy polisa chroni w całym świecie. Zdarzają się bowiem sytuacje, że w przypadku pobytu w szpitalu w czasie zagranicznego pobytu świadczenie  nie będzie wypłacone
  2. Czy świadczenie jest wypłacane tylko za trwały uszczerbek na zdrowiu czy także za urazy. Pamiętaj, że np. przy złamanej ręce nie zawsze wystąpi trwały uszczerbek.
  3. Od którego dnia wypłacane jest świadczenie za pobyt w szpitalu? Tutaj należy upewnić się jak jest przy nieszczęśliwym zdarzeniu a jak w przypadku choroby. 
  4. Co obejmuje ugryzienie. Bo może być ugryzienie np. przez psa lub ukąszenie przez kleszcza.
  5. Czy ochrona działa w czasie wyczynowego uprawiania sportu. Dotyczy to szczególnie dzieci uczestniczących w zajęciach pozaszkolnych sportowych czy tanecznych.
  6. Czy jest możliwość wykupienia umowy dodatkowej OC. OC w życiu prywatnym chroni dzieci powyżej 13 roku życia między innymi przed skutkami nieumyślnych szkód wyrządzonych osobom trzecim w życiu prywatnym. W przypadku młodzieży uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych zakresem objęte są praktyki przygotowujące do pracy w zawodzie.

Wiedząc to podejmiesz świadomie decyzję i nie będziesz potem zaskoczony brakiem wypłaty świadczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie szkolne

Możliwości kupienia ubezpieczenia jest dużo. Jeszcze do niedawana rodzice ubezpieczali dziecko w czasie szkolnych zebrań. Obecnie jednak coraz częściej decydują się na samodzielny zakup. Bo wiedzą co jest ważne dla ich dziecka i nie muszą zgadzać się na zbiorowy wybór. Wybór, który często opiera się na wysokości składki.

W zaciszu domowym można na spokojnie sprawdzić ofertę Bezpiecznego, na którą decydują się tysiące rodziców. Dlaczego?

Bo gwarantuje, że

👍 Ochrona ubezpieczeniowa działa 24h na dobę na całym świecie

👍 Zwrot kosztów naprawy, wypożyczenia lub zakupu środków pomocniczych – do 10.000 zł

👍 Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, w tym odbudowy zębów stałych – do 7.000 zł

👍 Świadczenie do 500 zł za 1 % przy urazie lub uszczerbku

👍 Wyczynowe uprawianie sportu we wszystkich wariantach. W zakresie m.in. sporty walki, jazda konna, piłka nożna, narciarstwo, hokej, lekkoatletyka, akrobatyka, koszykówka, wspinaczka na ściance, łyżwiarstwo

👍 Polisę wraz z załącznikami otrzymujesz na adres e-mail wskazany przy zakupie

👍 W każdej chwili możesz skorzystać z pomocy doradcy 

👍 Najłatwiejszy sposób likwidacji roszczeń - nie musisz czekać na zakończenie leczenia

👍 Możesz ubezpieczyć kilkoro dzieci na jednej polisie - każde z nich może mieć inny wariant ochrony

👍 OC dziecka od 13 roku życia

Dodatkowo kupując online masz 10 % rabatu.

Co zyskujesz kupując ubezpieczenie szkolne

Z doświadczenia i opinii wielu rodziców wiadomo, że bardzo ważne jest świadczenie na leczenie i rehabilitację oraz zakup środków pomocniczych. Każdy przecież wie, jak ważna jest rehabilitacja. A po urazie najważnijeszy jest szybki powrót do zdrowia. 

Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Ale warto jest mieć taką ochronę dla dziecka. Szczególnie przy obecnym trudnym dostępie do lekarzy specjalistów i rehabilitacji. Mając ubezpieczenie szkolne zyskujesz spokój i pewność na wsparcie finansowe w sytaucji kiedy będzie potrzebowało Twoje dziecko. A wszystko za 1 składkę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%