Zamknij
REKLAMA

Zmiany w składkach ubezpieczeń komunikacyjnych

00.00, 21.11.2022 materiał partnera
pixabay

Składki ubezpieczeń komunikacyjnych mogą ulec zmianie w zależności od wielu czynników. Najważniejszym jest oczywiście rodzaj i marka pojazdu, ale także miejsce zamieszkania kierowcy, jego doświadczenie oraz historia wypadków.

Wybór oferty ubezpieczenia

Warto pamiętać, że obecnie w Polsce obowiązuje tzw. system dobrowolnych ubezpieczeń OC, co oznacza, że każdy kierowca może wybrać dowolną ofertę ubezpieczyciela. Warto pamiętać, że w ostatnim czasie wiele osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia OC w ramach pakietu. Jest to o tyle wygodne, że wszystkie formalności ograniczają się do jednego ubezpieczenia. W przypadku wykupienia pakietu ubezpieczeń w ramach jednej polisy można liczyć na niższe składki. Dodatkowo warto pamiętać, że ubezpieczyciele często proponują swoim klientom tzw. rabaty bezpieczeństwa. Jest to nic innego jak określona suma pieniędzy, którą kierowca może zaoszczędzić, decydując się na wykupienie ubezpieczenia w ramach jednej polisy. Warto pamiętać, że rabat bezpieczeństwa można uzyskać w przypadku posiadania prawa jazdy kategorii B. Więcej na temat tego zagadnienia znajdziesz pod adresem https://preznefirmy.com.pl.

Porównanie ofert

Podsumowując, wybór ubezpieczenia zależy od wielu czynników. Przede wszystkim warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Warto pamiętać, że często można liczyć na dodatkowe rabaty, które mogą znacząco wpłynąć na wysokość składek. W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że wkrótce mogą nastąpić zmiany w wysokości składek ubezpieczeń OC i AC. Jeżeli informacje te są prawdziwe, to składki mogą wzrosnąć nawet o 70%. Zmiany te będą dotyczyły przede wszystkim kierowców, którzy wykupują ubezpieczenia w firmach działających na terenie Unii Europejskiej. Warto przy tym zauważyć, że kierowcy będą musieli dokonywać płatności wyłącznie w polskich złotówkach. Nie będzie można więc wykonywać płatności w euro. Wzrost składek ubezpieczeń OC i AC będzie spowodowany przede wszystkim wejściem w życie nowych przepisów.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów. Osoby korzystające z samochodów są zobowiązane do wykupienia także ubezpieczenia AC. Warto przy tym zauważyć, że ubezpieczenie AC jest dobrowolne, ale większość kierowców decyduje się na jego wykupienie. Składki ubezpieczeń OC i AC są ustalane przez ubezpieczycieli. Wzrost wysokości składek ubezpieczeń może więc wynikać z wielu czynników. Mowa w tym kontekście przede wszystkim o wzroście liczby kolizji, w których ucierpieli kierowcy. Ponadto kierowcy mogą liczyć na zmiany w sposobie liczenia składek ubezpieczeń. Warto przy tym zauważyć, że na chwilę obecną składki ubezpieczeń są obliczane na podstawie takich czynników jak marka i model samochodu, jego wartość czy też wiek kierowcy. Niestety takie sposoby liczenia składek ubezpieczeń mogą nie być w pełni obiektywne.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%