Zamknij
REKLAMA

Kołdry na zimę - którą wybrać?

14:36, 01.04.2020 | materiały partnera

Wybór kołdry zimowej wymaga skupienia się na kilku czynnikach, które odpowiadają za dokonanie najlepszego zakupy. Taki produkt nie powinien tylko ogrzewać, ale także zagwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza.Trzeba się skupić na materialne pokrywającym wypełnienie kołdry, który jest odpowiedzialny za właściwą wentylację. W ofercie sklepów dostępne są kołdry na zimę posiadające wsypy wykonane z jedwabiu, bawełny, satyny, mikrowłókien, fizeliny, teflonu a także mieszanek materiałów. Przy czym jedwab i bawełna zapewnią najlepszą oddychalność, natomiast pozostałe materiały wyróżniają się długim okresem użytkowania.   

Rodzaj wypełnienia kołder zimowych

Optymalna gramatura wypełnienia kołdry na zimę zapewnia najlepsze właściwości izolowania ciepła. Eksperci podają, że najlepsza na okres zimowy gramatura kołdry wynosi od 1000 do 1800 g. Samo wypełnienie odpowiada za termoizolację i ciężar produktu i można wybierać spośród takich materiałów jak: puch, wełna, silikon, syntetyk, policotton, bambus. W sklepach można również znaleźć kołdry zimowe wykonane w włókien kukurydzianych.  

Puchowe kołdry zimowe

Puchowa kołdra na zimę produkowana jest z puchu gęsiego, czyli lekkich i delikatnych piór, chociaż wewnątrz można znaleźć także pierze. Ale spotykane są również kołdry wykonane z puchu kaczego. Jednak nie każdy może spać pod taką kołdrą, ponieważ puch może powodować alergię. A dzieje się tak z powodu gromadzenia się w tym wypełnieniu alergenów i drobnoustrojów powodujących reakcje alergiczne. Niektórzy producenci dbają o prawidłową sterylizację puchu, który spełnia wymogi higieniczne.

Wełniana kołdra na zimę

Wełna również należy do naturalnego wypełnienia kołder zimowych, posiada doskonałe właściwości termiczne. Polecanym wypełnieniem jest wełna z owiec merynosów oraz nowozelandzkich, które w naturalnych warunkach przebywają w otoczeniu charakteryzującym się dużym wahaniem temperatury. Włosie tej wełny może kurczyć się i rozprężać, dzięki czemu kołdra nie doprowadzi do przegrzania, lecz zatrzyma ciepło pozwalając skórze oddychać. Zaletą takiej kołdry jest zapewnienie człowiekowi dobrego dla zdrowia mikroklimatu i usunięcia z powietrza niebezpiecznych jonów dodatnich. Dostępne są także kołdry zimowe z wielbłądziej wełny oraz z wełny z alpaków, które posiadają doskonałe właściwości cieple i są bardzo przyjemne dla skóry..

Syntetyczne kołdry zimowe

Alergicy kupują w sklepie https://posciel.to/koldry-zimowe kołdry zimowe z wypełnieniem syntetycznym, ponieważ nie gromadzą się w nim roztocza, oraz nie namnażają się drobnoustroje. Kołdra syntetyczna jest lekka i łatwa do prania a także dużo tańsza niż wcześniej wymienione produkty. Do tej kategorii wypełnień należy również silikonowa kołdra na zimę, która skutecznie zatrzymuje ciepło i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Śpiąc pod nią nie dochodzi do nadmiernego pocenia, dzięki czemu zapewnione są komfortowe warunki w czasie nocnego wypoczynku.  

Termiczna kołdra na zimę

Ten rodzaj kołder posiada wypełnienie z policottonu (tkanina bawełniano-poliestrowa), są puszyste i miękkie, najczęściej zawierają dwie warstwy (termowarstwy).Taka budowa kołdry przeciwdziała nadmiernemu poceniu się podczas snu, jest lekka i odpowiednia dla alergików. Kołdry termiczne są proste w utrzymaniu czystości. 

Bambusowe kołdry zimowe

Włókno bambusowe odnosi się do sztucznych, (ale nie syntetycznych) włókien celulozowych pochodzących z naturalnych surowców. Wypełnienie bambusowe jest miękkie, lekkie i przewiewne. Będąc w bezpośrednim kontakcie z ludzkim ciałem, nie powoduje nieprzyjemnych wrażeń dotykowych, doskonale wchłania wilgoć i nie zakłóca naturalnej cyrkulacji powietrza. Zwiększony stopień absorpcji wynika z budowy włókien bambusa (są one puste w środku). Wypełniacz bambusowy nie gromadzi elektryczności statycznej, pozwala stworzyć idealny mikroklimat w łóżku, a także jest produktem antybakteryjnym i hipoalergicznym. Roztocza kurzu i mikroorganizmy, które mogą powodować reakcje alergiczne, nie rozmnażają się w takim wypełniaczu. Bambusowe kołdry zimowe nie powodują podrażnienia skóry ani problemów z oddychaniem, nie gromadzą nieprzyjemnych zapachów, zachowując naturalny aromat przez długi czas.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%