Zamknij

Alternatywa dla okularów - soczewki kontaktowe ,,Orły Optyki''

07:44, 12.05.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:45, 12.05.2020

Okulary korekcyjne mogą być ozdobą, podkreślać rysy twarzy i tuszować te niepożądane. Jednak noszenie ich podczas upałów bywa kłopotliwe. Podobnie jest zimą, po wejściu do ciepłego pomieszczenia, kiedy na zewnątrz szaleje mróz, okulary parują i przez chwilę nic nie widzimy. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się tzw. szkła kontaktowe, które można nabyć u optyka, stacjonarnie lub w sieci.

Soczewki dobierane na podstawie okularów

Na początku należy nadmienić, że nie można kupować miękkich soczewek na podstawie recepty na okulary korekcyjne. Te pierwsze zakładane są bezpośrednio na gałkę oczną, więc znajdują się znacznie bliżej oka, niż okulary. Światło załamuje się w zupełnie inny sposób w przypadku okularów i szkieł kontaktowych. Osoby dalekowidzące powinny używać soczewek o większej mocy, niż wynika to z recepty na okulary, a krótkowzroczni – mniejszej. Z tego powodu, przed zakupem należy zgłosić się na badania wzroku do optometry lub okulisty, aby wykluczyć schorzenia, będące przeciwwskazaniami do noszenia soczewek miękkich oraz dokładnie dobrać ilość dioptrii. Badanie wady wzroku można wykonać także u optyka w Krakowie, czy Warszawie, ale w małych miejscowościach również znajdziemy profesjonalne salony. Lista tych najlepszych, publikowana jest co roku na stronie plebiscytu „Orły Optyki”. Rożni się ona od pozostałych rankingów tym, że lista laureatów tworzona jest z podziałem na miasta lub powiaty, dzięki czemu użytkownik ma możliwość wyboru firmy w dogodnej lokalizacji.

Rodzaje soczewek

W zależności od posiadanej wady wzroku, specjalista dobierze odpowiedni rodzaj soczewek kontaktowych, dopasowanych do budowy gałki ocznej i rodzaju schorzenia:

  • soczewki progresywne – przeznaczone są dla osób ze starczowzrocznością;
  • soczewki toryczne – korygują wadę wzroku u astygmatyków;
  • sferyczne – stosowane są w przypadku miopii lub dalekowzroczności.

Jak znaleźć dobrego optyka

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na znalezienie specjalisty z każdej branży, jest porównanie opinii klientów firm w sieci, lecz jak wiadomo przeszukanie wszystkich stron jest niemożliwe. Warto zwrócić uwagę na ranking „Orły Optyki”. Plebiscyt ten działa nieco inaczej, niż większość tego typu rozwiązań.

W ciągu roku, klienci różnych firm zamieszczają oceny na wielu portalach branżowych, Google Maps i Facebooku. „Orły Optyki” zlicza wszystkie opinie wyrażone punktowo i podstawiając uzyskane dane do odpowiedniego wzoru, przekłada wynik na dziesięciopunktową skalę. Badanie odbywa się każdego roku w nieznanym terminie, a na jego wyniki wpływ mają jedynie klienci. Należy tu wspomnieć, iż w plebiscycie „Orły”, który organizowany jest dla różnych branż, w tym także stomatologii i kosmetyki, nie ma możliwości aktywnego głosowania poprzez płatne sms-y; nie ma też sponsorów branżowych, dzięki czemu uzyskane wyniki są obiektywne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%