Zamknij
REKLAMA

Jak zostać elektrykiem na miarę Orła Elektryki.

13:00, 25.08.2020 | materiały partnera

Zawód elektryka to idealne zajęcie dla osób o zacięciu technicznym, które lubią majsterkować. W dodatku, jest to profesja, która zawsze będzie potrzebna, zarówno w skali mikro (domy, mieszkania), jak i makro (ogromne urządzenia przemysłowe czy systemy elektryczne). Co należy uczynić, by być jednym z najlepiej ocenianych w zawodzie elektryka?

Formalne wykształcenie

Nie jest istotne, czy planujesz karierę w Gdyni czy Gliwicach, elektryk, którym zostaniesz w przyszłości musi przejść odpowiednie dla swojego fachu szkolenia przygotowawcze. Kursy zawodowe trwają kilkadziesiąt godzin i mają przyszłych specjalistów przygotować do egzaminów przed komisją kwalifikacyjną. To właśnie w Urzędzie Regulacji Energetyki otrzymamy stosowne świadectwo, które będzie poświadczało zakres naszej wiedzy i umiejętności oraz określało na jakiego rodzaju obiektach instalacyjnych możemy pracować. Z czasem możemy również postarać się o dokument (sygnowany literką „D”), który zezwala nam na kierowanie grupą innych elektryków.

Elektryk na budowie

Osoby, które chcą wykonywać zawód głównie projektując i montując nowe instalacje w dopiero co budowanych domach jednorodzinnych, muszą wykazać się dodatkowym dokumentem – Uprawnieniami Budowlanymi. I tutaj, zaczyna się starcie najlepszych. O ile w przypadku świadectw energetycznych musieliśmy tylko zdać egzamin, to przy uprawnieniach budowlanych musimy spełnić dodatkowe warunki: posiadać minimum wykształcenie wyższe, praktykę na budowie i w zakresie projektowania (przynajmniej 2 lata) oraz zdać egzamin.

Najlepszy elektryk w Warszawie

Po uzyskaniu wszelkich uprawnień i zaświadczeń pozostaje nam już wytężona, dokładna oraz ciężka praca na rzecz każdego z klientów. Taka praktyka skutkować będzie dobrymi opiniami wśród lokalnej społeczności, które przyniosą nam kolejne zlecenia. Internetowe pozytywne opinie można z kolei przekuć na sukces w plebiscycie branżowym Orły Elektryki. W czasie konkursu, brane są pod uwagę oceny, które wystawiają użytkownicy sieci m.in. w Google Maps, Cylex, pkt, Panoramie Firm czy Zumi. Średnia z zebranych liczb musi wynosić nie mniej niż 8 punktów (w skali 10-punktowej), by uzyskać tytuł laureata. W ramach nagrody, dane wyróżnionych specjalistów zamieszczone są na liście najlepszych, dostępnej dla każdego internauty. Fachowcy, którzy zechcą pochwalić się osiągnięciem w swoim zakładzie, mogą wykupić materiały marketingowe (m.in. dyplom, elegancka tabliczka ze szkła akrylowego do powieszenia na ścianę) od Orłów Elektryki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%