Zamknij
REKLAMA

Opiekun osób starszych - zawód z przyszłością.

07:00, 16.02.2019 | Promedica24
Skomentuj foto:Promedica24

Społeczeństwo europejskie starzeje się. Coraz więcej osób starszych wymaga opieki i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Co rok zwiększa się ilość Polek, które decydują się wyjechać do Niemiec, gdzie czeka na nie praca jako opiekunki osób starszych. To odpowiedź na wykluczenie zawodowe osób po 50 roku życia, które często mają problem ze znalezieniem stałego zatrudnienia w Polsce za godne pieniądze oraz szansa na dodatkowy zarobek dla osób w wieku emerytalnym. 
Seniorzy wymagający opieki to bardzo często osoby samotne, którym potrzebna jest nie tylko pomoc medyczna, ale także towarzystwo. Opiekunki dbają o pomoc w codziennych czynnościach osoby starszej tj. higiena, przebieranie oraz odpowiedzialne są za prowadzenie gospodarstwa domowego. Cechami wyróżniającymi opiekunki w Niemczech powinna być empatia i zrozumienie. 
Opiekunka, która za kraj pracy wybrała Niemcy, powinna umieć porozumiewać się w języku niemieckim przynajmniej na poziomie podstawowym. Często zdarza się, że, choć starsza osoba jest mobilna i radzi sobie z codziennymi czynnościami to rodzina zatrudnia opiekunkę, by ta zaktywizowała seniora i była dla niego wsparciem. 
Firm zatrudniających Opiekunki Osób Starszych w Niemczech jest na rynku coraz więcej. Jak wybrać tą odpowiednią? Komu zaufać? Przed podjęciem pracy należy sprawdzić jakie warunki proponuje firma. Czy oferuje legalne zatrudnienie w oparciu o umowę? Czy oferty pracy są sprawdzone? Kto organizuje podróż? Czy podczas pobytu w Niemczech możemy liczyć na wsparcie ze strony firmy? 
Już od 5 lat w Gorzowie działa firma Promedica24, która jest liderem rynku opieki domowej w Europie, z ponad 14-letnim doświadczeniem. Firma dysponuje siecią 56 biur rekrutacyjnych w Europie. Od początku działalności oddziału w Gorzowie firmie zaufało ponad 500 opiekunek. Promedica24 poszukuje do pracy otwarte i empatyczne osoby z gotowością do pracy za granicą, zapewniając im legalną formę współpracy oraz organizując pobyt w Niemczech, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Osoby, które chciałyby podjąć się pracy w Niemczech, a nie znają języka mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnym kursie niemieckiego. Współpracując z Promedica24 Opiekun Seniorów zyskuje dobrą pensję i atrakcyjne bonusy w ramach jednej czytelnej umowy; składki ZUS i dodatkowe ubezpieczenie; transport, wyżywienie i zamieszkanie; pakiet medyczny LUX MED dla stałych Opiekunów; wsparcie opiekuna kontraktu; pełną organizację wyjazdu i pobytu; wyjazd i powrót firmowym busem z/do miejsca zamieszkania; szkolenia opiekuńcze oraz całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7.
Zastanawiasz się czy praca w charakterze Opiekuna Osób Starszych w Niemczech jest dla Ciebie? Masz obawy czy sobie poradzisz? Przyjdź do biura Promedica24 w Gorzowie przy ulicy Wybickiego 6/1 i zapytaj o szczegóły. Pracownicy Promedica24 przedstawią ścieżkę kariery, opowiedzą o procesie rekrutacyjnym. Firma organizuje również szkolenia z zakresu opieki, pierwszej pomocy oraz kursy języka niemieckiego. Oferty pracy dobierane są indywidualnie w oparciu o kwalifikacje i preferencje Opiekuna. Na spotkaniu z pracownikiem dowiesz się na czym polega praca opiekuna od zaplecza, jakie są obowiązki i zagrożenia oraz jak wiele możesz zyskać. 
Promedica24
Ul. Wybickiego 6/1
Gorzów Wielkopolski
Tel. 519 690 50

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%