Zamknij
REKLAMA

Pierwsze Komunie Święte tuż-tuż. Podaruj dziecku wartościowa książkę!

06:19, 18.05.2021 | Materiał sponsorowany
Skomentuj Jedną z flagowych propozycji uczczenia Pierwszej Komunii Świętej jest wyjątkowa książka - Biblia

Pierwsza Komunia Święta to duże wydarzenie dla całej rodziny. Z tej okazji przygotowania nie odbywają się wyłącznie na polu duchowym, ale także konieczne jest uczczenie tego rodzinnego święta odpowiednią pamiątką. Sprawdź, co warto wybrać na prezent dla dziecka idącego do Pierwszej Komunii Świętej.

Rodzinne świętowanie

Maj w polskiej tradycji to dla wielu osób miesiąc kojarzący się nie tylko z rozpoczęciem sezonu grillowego, coraz dłuższymi i cieplejszymi dniami, rosnącą temperaturą i przyrodą w pełni rozkwitu. Maj to także miesiąc I Komunii Świętych. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia rozpoczynają się na wiele miesięcy wstecz i początkowo mają głównie charakter przygotowań merytorycznych, katechez, formacji duchowej. Warto jednak ten uroczysty dzień podkreślić miłym spotkaniem w gronie najbliższych. Wspólny obiad, rodzinne biesiadowanie na stałe wpisało się w organizację tego dnia. Prócz dziecka przystępującego tego dnia do I Komunii Świętej swoją dużą rolę tego dnia odgrywają także jego rodzice oraz rodzice chrzestni. Jeśli jesteś jednym z nich, lub inną osobą zaproszoną na taką uroczystość, i zastanawiasz się, co podarować z tej okazji, sprawdź nasze propozycje.

Pomysły na prezenty

Co kupić dziewczynce na Pierwszą Komunię Świętą? Co z tej okazji podarować chłopcu? Takie pytania pojawiają się w głowie każdego, kto boryka się z trudnością w wymyśleniu odpowiedniego prezentu. Choć internetowe fora i grupy pełne są porad, to jednak wiele z nich sprawia wrażenie mocno oderwanych od rzeczywistości. Pojawiają się propozycje zakupu quada, sfinansowania zagranicznej wycieczki, wręczenia dziecku koperty z sumą, której nie powstydziłby się niejeden dorosły. Czy jednak wyłącznie chodzi o to, by spełnić znane przysłowie "zastaw się, a postaw się"?

Jedną z flagowych propozycji, prócz kultowego zegarka, roweru czy telefonu dla dziecka, jest wyjątkowa książka - Biblia. Uroczystą rodzinną ceremonię warto podkreślić upominkiem, który będzie aktualny przez lata i stanie się dobrą pamiątką na całe życie. Pismo Święte jest tą propozycją prezentu, która zwłaszcza w tym dniu będzie bardzo wartościowa. Warto wybrać egzemplarz, który został wyjątkowo zilustrowany, dzięki czemu przeglądanie i czytanie jej fragmentów będzie bardziej zrozumiałe dla dziesięciolatka. Warto także postawić na Biblię w obrazach, która wyłącznie przy pomocy ilustracji w przystępny sposób pozwoli przybliżyć się do opisanych wydarzeń.

Innym rodzajem wydawnictwa, które warto tego dnia podarować dziecku to Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - album, który po uzupełnieniu danymi i wypełnieniu pamiątkami stanie się kompletnym wspomnieniem tego dnia. Uzupełniania wraz z dzieckiem jego kart może być doskonałym powodem do wielu ciekawych rozmów.

W zgodzie z zainteresowaniami

Zawsze warto pamiętać, by prezent, także ten książkowy, był dopasowany do charakteru, pasji i zainteresowań dziecka. Warto więc podpytać przed dniem uroczystości, czy jest książka, o której dziecko marzy lub będzie odpowiadać jego zainteresowaniom. Dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku całej serii książek o ulubionym bohaterze lub rozbudzenie pasji nową pozycją. Trafny dobór lektury będzie w stanie zastąpić niejeden sprzęt elektroniczny. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach dzieci marzą o powrocie na podwórka, place zabaw, a nie dalszym tkwieniu z nosem w ekranach komputerów. Książka wydaje się dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy cenią sobie wartościowe prezenty. Pięknie wydane albumy, ciekawe przewodniki spersonalizowane do wymagań dzieci, a także biografie idoli polecają się na prezent. Dla fanów komiksów warto przygotować upominek w postaci nowych serii lub wyjątkowo wydanych komiksów.

Wszelkie propozycje książkowe mogą stać się samodzielnym prezentem lub stanowić doskonały dodatek do innego prezentu. Jedno jest pewne - wśród prezentu nie może zabraknąć książeczek lub albumów! Duży wybór książek dostępny jest na: https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy?bmatch=e2101-d3859-c3683-cul-1-4-0429.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%